To było udane zakończenie udanego sezonu. SKP Słubice w ostatnim meczu rozgrywek piłkarskiej A klasy pokonał u siebie Chrobrego Drzeńsko 3:0. Dzięki zwycięstwu słubiczanie utrzymali 2 miejsce w tabeli i sięgnęli po tytuł wicemistrza.

skp chrobry_900

Na murawie emocji nie brakowało, a kibice, którzy bardzo licznie tego dnia przybyli na boisko, mieli powody do radości. Wisienką na torcie była „cieszynka” wykonana przez piłkarzy SKP tuż po końcowym gwizdku. O tym co działo się w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 pisze nasz korespondent Łukasz Najder z SKP.

W ostatnim meczu sezonu nasz zespół podejmował Chrobrego Drzeńsko. Goście już przed meczem wiedzieli, że na koniec sezonu zajmą piątą pozycję, jednak ani myśleli poddać się bez walki. Pierwsze minuty pokazały, że goście będą dążyć do szybkiego zdobycia bramki. Zawodnicy z Drzeńska grali bardzo wysokim presingiem i jak to zwykle bywa bardzo agresywnie. Liczne przewinienia, które dawały rzuty wolne naszemu zespołowi, nie przyniosły efektów. W 26 minucie Robert Rommel obsłużył podaniem Czesława Biesiadę, który w pojedynku sam na sam pokonał bramkarza gości. Najbliższej podwyższenia wyniku był Bartek Tomków, który po rzucie rożnym główkował w słupek. Wynik do przerwy 1-0 dla SKP.

Na początku drugiej połowy goście jeszcze odważniej ruszyli do ataków co dawało okazje do kontrataków dla SKP. Po jednym z nich w 56 minucie kapitalnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Mateusz Zachariasz, który zerwał pajęczynę w bramce gości. Jedna z kolejnych akcji gospodarzy przyniosła rzut karny, jednak tym razem bramkarz Chrobrego Patryk Sala okazał się lepszy w pojedynku z Rommelem. Nasi zawodnicy się nie podłamali i cztery minuty później świetny występ nie tylko w tym meczu, ale i w całym sezonie, ukoronował zdobyciem kolejnego gola w tym meczu Bartosz Tomków, który tym razem skuteczniej główkował po centrze Patryka Krasińskiego z rzutu rożnego. Wygrana spowodowała utrzymanie drugiej pozycji w tabeli na koniec sezonu. Teraz przed naszymi zawodnikami niedługa przerwa na odpoczynek, a potem pełni sił wracamy do treningów.

SKP Słubice - Chrobry Drzeńsko 3:0 (1:0)

Skład SKP: Bartosz Kuźmicz, Robert Rommel, Daniel Filajecki, Bartosz Tomków (88' Kamil Ceranowicz), Norbert Polowczyk, Przemysław Piasecki, Marcin Bulcewicz (88' Marcin Śmielewicz), Damian Dobrzyński (70' Dawid Rękawiecki), Czesław Biesiada (80' Dawid Baranowski), Mateusz Zachariasz (85' Tomek Zieniewicz), Patryk Krasiński (85' Paweł Sokołowski).

Bramki: Biesiada (26'), Zachariasz (56'), Tomków (82').

---

Co dalej? Drużynę czeka teraz zasłużony odpoczynek, być może będzie trochę zmian w kadrze. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że teoretycznie jest nawet szansa na awans do klasy okręgowej (nominalnie wchodzi jedna drużyna, w tym roku jest to Pogoń Skwierzyna). Wszystko zależy jednak od sytuacji w wyższych ligach. A już wkrótce na naszych łamach obszerniejsze podsumowanie minionego sezonu przygotowane we współpracy z klubem.