Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Słubice24.pl Wiadomości Sport Za nami rywalizacja o tytuły mistrzów Polski LZS - trzy medale dla Słubic (foto/wyniki)
reklama
reklama

Za nami rywalizacja o tytuły mistrzów Polski LZS - trzy medale dla Słubic (foto/wyniki)

Za nami największa tegoroczna impreza lekkoatletyczna w Słubicach – Mistrzostwa Polski LZS. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez dwa dni (9-10 czerwca) trwała rywalizacja na skoczni, bieżni i rzutni. Padło wiele wartościowych wyników, a kibice gospodarze także mieli powody do radości – na podium stanęli Antoni Plichta i Jakub Czak.

Jakub Czak
Jakub Czak (338) wywalczył srebrny medal

Szczególnie efektownie zaprezentował się ten pierwszy. W świetnym stylu wygrał bieg na 100 metrów juniorów z czasem 10.65. Wcześniej, w biegach eliminacyjnych, pobiegł jeszcze szybciej, bo aż 10.60, czym po raz kolejny w tym sezonie ustanowił rekord życiowy. Srebro wywalczył także na dwukrotnie dłuższym dystansie, przegrywając o 0.07 sekundy tylko z rewelacyjnym Szymonem Kreftem. Jego czas na 200 metrów (21.69) to także nowa życiówka.

Kolejny medal dla Lubusza Słubice zdobył nasz utalentowany płotkarz Jakub Czak, który wraca do formy po niedawnej kontuzji. W biegu na 110 m ppł uzyskał czas 14.19, co dało mu drugie miejsce w finale. To także jego najlepszy dotychczasowy wynik w bieżącym sezonie.

Z dobrej strony zaprezentowali się młodzicy Lubusza, którzy tym razem startowali poza konkursem (oficjalna klasyfikacja na zawodach była prowadzona od kategorii juniora młodszego). W dysku (0.75kg) po raz kolejny moc pokazała Paulina Polańska, która posłała go na odległość 41.62. Ze starszymi sprinterami na „setkę” sprawdził się Bartosz Pilichowski (12.29), a grupę młodych biegaczek Słubickiej Akademii Biegowej do dobrych wyników na 400 metrów poprowadziła Natalia Kiedrowicz (67.25).

Przypomniała o sobie weteranka Małgorzata Krzyżan, która również wystartowała poza konkursem. W swojej ulubionej konkurencji, czyli rzucie dyskiem (1kg), osiągnęła 39.79.

Kibice zgromadzeni na stadionie mogli podziwiać nie tylko miejscowych zawodników. Ozdobą zawodów był bieg na 400 metrów, gdzie wspomniany Szymon Kreft (LKS Ziemi Puckiej Puck) uzyskał 46.69. Dawno w Polsce nikt z juniorów nie biegał tak szybko. Znakomicie zaprezentowali się także miotacze. Juniorka młodsza Joanna Klimasz z Achillesa Leszno posłała młot na odległość 60.04, a jej rówieśnik Gracjan Kozak z Bolesłavii Bolesławiec rzucił dyskiem 58.18. Najbardziej wartościowym wynikiem może pochwalić się juniorka Martyna Kotwiła z RLTL ZTE Radom, która 100 m przebiegła w czasie 11.52.

A jak sprawiliśmy się jako drużyna? Całkiem nieźle! W klasyfikacji województw Lubuskie uplasowało się na 5 miejscu (wygrała Wielkopolska), a w rankingu klubowym Lubusz Słubice zajął miejsce dokładnie w połowie stawki – był 51 na 100 klubów z całego kraju (tu triumfowało Podlasie Białystok).

Komplet wyników na stronie www.domtel-sport.pl.

Dzięki kilkuset sportowcom, którzy odwiedzili w miniony weekend Słubice, można było zobaczyć jak dużym potencjałem dysponuje nasze miasto. Nie przez przypadek Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Warszawie po raz kolejny wybrało Słubice na organizatora swoich mistrzostw Polski. Dodatkowo swojego wsparcia udzieliły władze województwa (marszałek oraz wojewoda) oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Z poziomu imprezy i jego organizacji nie kryli zadowolenia miejscowi włodarze, którzy nie tylko pojawili się na uroczystym otwarciu (m.in. burmistrz Tomasz Ciszewicz oraz starosta słubicki Marcin Jabłoński), ale także aktywnie kibicowali. Zmagania sportowców z trybun w towarzystwie prezesa Lubusza Słubice Ryszarda Chusteckiego obserwowali wiceburmistrz Roman Siemiński oraz szef rady miejskiej Mariusz Olejniczak.

My także z przyjemnością przyglądaliśmy się lekkoatletycznej rywalizacji. Poniżej fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama