Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

SKP wygrywa w meczu na wodzie

Ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie gracze SKP Słubice mają już za sobą. W Krzeszycach zmierzyli się nie tylko z miejscową drużyną Pogoni, ale również z kapryśną pogodą. Ulewa mocno pokrzyżowała plany piłkarzom, ale udało się wywalczyć komplet punktów i wskoczyć na pozycję wicelidera A klasy.

pogon skp
Na konto SKP powęrowały kolejny trzy punkty (fot. M. Kalarus)

O tym co działo się podczas spotkanie przeczytacie w relacji Łukasza Najdera (SKP Słubice).

Spotkanie z Pogonią Krzeszyce rozpoczęło się od naporów gospodarzy, którzy mając tego dnia do dyspozycji tylko 11 zawodników od razu dążyli do zdobycia bramki i trzeba przyznać, że sztuka ta prawie im się udała już na początku meczu, kiedy to pomocnik z Krzeszyc uderzył z 30 metrów, a piłka zatrzymała się na poprzeczce naszej bramki. Jak się później okazało przy próbie zablokowania tego strzału kontuzji stawu skokowego doznał Dawid Rękawiecki. Później gra toczona była głównie w środkowej strefie boiska jednak warto odnotować akcję naszego zespołu, kiedy to po akcji Biesiady bliski pokonania bramkarza był Patryk Krasiński. W 28 minucie meczu kontuzji naderwania mięśnia czworogłowego uda nabawił się Łukasz Najder, dla którego tym meczem sezon dobiegł końca, w jego miejsce na boisku pojawił się Mateusz Zachariasz. Chwilę później warunki atmosferyczne znacznie się pogorszyły, a z nieba zaczął padać rzęsisty deszcz. Niedługo później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z nastawieniem na strzelenie bramki i trzeba przyznać, że kilka powinno ich wpaść jednak cudów w bramce gospodarzy dokonywał bramkarz. Gospodarze opadli z sił koncentrując się już tylko na ataku i często zapominając o obronie. Świetne okazje do otworzenia wyniku zmarnowali m.in. Patryk Krasiński i wprowadzony na boisko Dawid Baranowski. Gospodarze po błędzie naszego stopera także mogli zdobyć bramkę jednak w sytuacji sam na sam nie trafili w bramkę. Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 82 minucie. Wtedy to piłkę na wolne pole otrzymał Mateusz Zachariasz, który okiwał z przysłowiową 'dziurą' jednego z obrońców i mocnym strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi Pogoni.

Wczorajsze zwycięstwo było bardzo ważne dla naszego zespołu. Pozostałe wyniki sprawiają, że nasz zespół awansował na drugie miejsce tabeli, a przed nami jeszcze jedno domowe spotkanie. Naszym rywalem będzie Chrobry Drzeńsko, a mecz odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godzinie 17.00 na boisku bocznym. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.

Pogoń Krzeszyce - SKP Słubice 0:1 (0:0)

Skład SKP: Bartosz Kuźmicz, Łukasz Najder (28' Mateusz Zachariasz), Daniel Filajecki, Bartek Tomków, Norbert Polowczyk, Czesław Biesiada (65' Dawid Baranowski), Przemysław Piasecki (85' Kamil Ceranowicz), Marcin Bulcewicz, Dawid Rękawiecki (46' Damian Dobrzyński), Dominik Gabrysz, Patryk Krasiński.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama