Zwycięski marsz Polonii Słubice ku IV lidze nadal trwa. Po środowym 6:0 z Kosmosem 78 Rudnica na wyjeździe, tym razem poloniści pokonali u siebie Łucznika Strzelce Krajeński 3:2. I po raz kolejny w tym sezonie pokazali niebywałą ambicję i charakter, o czym opowiedział nam Radosław Kamiński z „Dumy pogranicza”.

Radek Kamiński

R. Kamiński, to nasz kolejny, po Łukaszu Najderze z SKP Słubice, korespondent sportowy, który po każdym meczu swojej drużyny specjalnie dla czytelników portalu Słubice24 będzie relacjonować jego przebieg. Zapraszamy!

Ostatnio przyzwyczailiśmy kibiców do wysokich wygranych i nasza pewność siebie została ukarana przez zespół, który walczy o bycie i utrzymanie w klasie okręgowej. Mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, których nie wykorzystaliśmy. Nie od dziś wiadomo, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić i tak zrobił to Łucznik. W pierwszej połowie strzelił nam dwie bramki i był to zimny prysznic dla całego zespołu. Ale... wystarczyło 15 min, aby na drugą połowę wyszedł zespół pełen determinacji. Jesteśmy na tyle doświadczonym zespołem, że nie z takich potyczek wychodziliśmy zwycięsko. W zeszłej rundzie w Starym Kurowie przegrywaliśmy nawet 3:0, aby ostatecznie wygrać cale spotkanie 3:5... Więc, sam zespół potrafi się w sobie zmotywować i stanąć na wysokości zadania i dążyć do wyznaczonego celu. Tym razem straty odrobiliśmy w 7 minut, by po kolejnych 10 minutach zdobyć zwycięską bramkę. Brawo dla całego zespołu, który zagrał drugą połowę spotkania na 200%!

Polonia Słubice - Łucznik Strzelce Krajeński 3:2 (0:2)

Skład: Gabriel Kodzis, Hayato Kuramoto, Igor Kurkowski, Eligiusz Krzeptowski, Tomasz Koszela, Mariusz Guraj (46' Przemysław Sadowski), Przemysław Begier, Łukasz Tabaka (85' Norbert Makuchowski), Norbert Pawłowicz, Ihor Myrko, Bartosz Roman (46' Rafał Gronostaj).

Bramki: Begier (53' i 60'), Pawłowicz (70').

Polonia Słubice nadal pozostaje liderem tabeli klasy okręgowej z dorobkiem 59 punktów. Nad drugim Orłem Międzyrzecz ma 9 punktów przewagi i jeden mecz rozegrany mniej. Do końca sezonu pozostało 7 kolejek. Najbliższe spotkanie już 5 maja o godz. 13 na wyjeździe. Rywalem polonistów będzie Spartak Deszczno.