Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Słubice24.pl Wiadomości Sport Sebastian Świtoński mistrzem woj. lubuskiego w wyciskaniu sztangi
reklama
reklama

Sebastian Świtoński mistrzem woj. lubuskiego w wyciskaniu sztangi

Kolejny sukces Sebastiana Świtońskiego. Nasz niedawno upieczony brązowy medalista świata, tym razem postanowił sprawdzić się na krajowym podwórku. I sięgnął po tytuł mistrza województwa lubuskiego w wyciskaniu sztangi leżąc.

switonski drzonkow3
To kolejny tytuł dla S. Świtońskiego (fot. archiwum)

Impreza pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc odbyła się 10 lutego w Skwierzynie. Sebastian pojechał tam, aby przetrzeć się przed startem w zawodach pucharu świata, które już za kilka dni odbędą się w dalekim Dubaju.

Młody słubiczanin sięgnął po mistrzowski tytuł w kategorii juniora (do 24 lat) wyciskając 145g przy wadze 66 kg. Warto podkreślić, że był jedynym niepełnosprawnym sportowcem w całej stawce.

- Ten start był dlatego aż tak ważny, ponieważ po nim odzyskałem to "oko tygrysa", który ostatnio gdzieś tam po drodze mi uciekło... Odblokowałem głowę i w końcu poczułem znów, że jestem mocny. Jak zawsze dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi się przygotować – powiedział naszej redakcji uradowany sportowiec.

I zachęca do trzymania kciuków w przyszłym tygodniu. W dniach 17-22 lutego leci do Dubaju, gdzie odbędą się zawody w ramach prestiżowego cyklu World Para Powerlifting. W rywalizacji o puchar świata spotka się tam z najlepszymi niepełnosprawnymi siłaczami na świecie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama