Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
reklama
reklama

Antoni Plichta o krok od medalu w juniorskim debiucie

Dobre wieści nadeszły z Torunia, gdzie trwają Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Antoni Plichta w biegu na 60 metrów juniorów zajął 4 miejsce z czasem 6.93. Choć nie udało się zdobyć medalu, to zawodnik Lubusza Słubice ustanowił nowy rekord życiowy.

antoni plichta_felieton_duze

Dla podopiecznego trenera Krzysztofa Wesołka to pierwszy poważny start tej zimy i od razu debiut na zawodach rangi mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej. Warto podkreślić, że startował z o rok starszymi kolegami, a w swoim roczniku (2000) był najszybszy. Uzyskany czas (6,93 sek.) to jego nowy rekord życiowy. O brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0.07 sekundy.

Antoni jeszcze tego samego dnia startował także na dystansie 200 metrów, ale niestety popełnił falstart i został zdyskwalifikowany (sędziowie uznali, że w trakcie biegu przekroczył swój tor). Szkoda, bo tu także były medalowe szanse. Nie traci jednak dobrego humoru.

- Jest moc, to dopiero pierwszy rok juniora. Wystartowałem jako najmłodszy i zrobiłem co miałem! Pierwszy w roczniku, w przyszłym roku będzie jeszcze większy ogień – napisał po biegu w mediach społecznościowych.

Młody i utalentowany sprinter jest doskonale znany czytelnikom portalu Słubice24 nie tylko ze sportowych newsów. Jest naszym najmłodszych felietonistą i regularnie publikuje swoje artykuły w cyklu „Mój punkt widzenia”.

W mistrzostwach Polski bierze udział jeszcze dwójka słubiczan.

Jakub Czak (trenerzy Jacek Grześkowiak i Grzegorz Kaczmarek) to jeden z najlepszych w Polsce i Europie płotkarzy. W Toruniu pobiegnie na dystansie 60 m ppł. Eliminacje i finał odbędą się 11 lutego.

Z kolei Aleksandra Bereśkiewicz (rocznik 2002) ma już za sobą rywalizację na dystansie 600 metrów juniorek młodszych. W biegu eliminacyjnym uzyskała 1:46.07, co niestety nie dało jej awansu do finału. Zawodniczka, także trenująca pod okiem K. Wesołka, zajęła ostatecznie 21 miejsce.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama