Zwycięska passa UKS Jedynka Słubice zatrzymała się na pięciu z rzędu wygranych w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek. W szóstym spotkaniu, rozgrywanym na wyjeździe, nasze szczypiornistki przegrały z MUKS Lider Świebodzin 30:31.

jedynka swiebodzin_team

Mecz był bardzo wyrównany i niezwykle dramatyczny. Obie drużyn walczyły ambitnie. Nasze zawodniczki rozegrały lepszą pierwsza połowę, dzięki czemu na przerwę schodziły prowadząc 13:9. Druga część należała jednak do gospodyń, które odrobiły stratę. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 26:26. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały zawodniczki ze Świebodzina i to one ostatecznie wygrały 31:30.

Kibiców uspokajamy. Mimo porażki, UKS Jedynka Słubice nadal prowadzi w ligowych rozgrywkach. Jeśli podopieczne Jerzego Grabowskiego wygrają w kolejnym meczu (11 marca u siebie) z zamykającą tabelę Spartą Gubin, to zapewnią sobie tytuł mistrza województwa.