Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Paulina Dudek zagra u piłkarskiego potentata

Dla kibiców piłki nożnej mam prawdziwy hit - Paulina Dudek przechodzi do francuskiego Paris Saint-Germain. Pochodząca ze Słubic zawodniczka jest jedną z najbardziej utalentowanych piłkarek w naszym kraju. Jej ostatnim klubem był Medyk Konin.

paulina dudek

Do francuskiego potentata, który w kobiecym futbolu jest tym, czym w męskim FC Barcelona lub Real Madryt, Paulina trafi oficjalnie 31 stycznia, ale już dziś oba kluby poinformowały o jej przejściu. W najbliższych dniach ma jeszcze zaliczyć testy medyczne i podpisać kontrakt. Przy okazji warto odnotować, że będzie to najwyższy transfer w historii kobiecego futbolu w Polsce. Wg jednego z piłkarskich portali, suma odstępnego to 20 tys. euro.

Co ważne dla Pauliny Dudek, nie będzie w PSG jedyną Polką. W barwach francuskiej drużyny od kilku lat z powodzeniem występuje bramkarka Katarzyna Kiedrzynek, która poleciła swoim pracodawcom młodą słubiczankę. Razem będą grać o najwyższe laury. Ich klub to pięciokrotny wicemistrz Francji, zdobywca Pucharu Francji oraz dwukrotny finalista Ligi Mistrzów.

- PSG to jeden z najlepszych klubów na świecie, będzie to dla niej wielka szansa. Z całego serca życzę Paulinie powodzenia – tak o transferze wyraził się Roman Jaszczak, trener Medyka.

Paulina pochodzi ze Słubic, gdzie się urodziła (rocznik 1997) i wychowała. Gra na pozycji pomocnika. Mimo młodego wieku ma swoim koncie kilkadziesiąt występów w biało-czerwonych barwach, w tym 22 w reprezentacji seniorów. W 2013 roku z reprezentacją Polski zdobyła tytuł mistrza Europy do lat 17. Świetni radzi sobie również w klubowej piłce. W latach 2012-2014 grała w TKKF Stilonie Gorzów Wlkp., skąd trafiła do Medyka Konin, z którym trzykrotnie sięgała po mistrzostwo Polski i toczyła udane boje w kobiecej Lidze Mistrzów.

---

I tak na koniec w ramach ciekawostki odnaleźliśmy w naszym archiwum newsa z 2010 roku, w którym pisaliśmy o tym jak Paulina z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 3 awansowała do półfinału województwa w koszykówce :)) Kto by wtedy pomyślał, że tak daleko zajdzie! Zawodniczce i jej rodzicom serdecznie gratulujemy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama