Słubice: 21 lutego 2019   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

Kto zostanie szachowym mistrzem Słubic?

Kiedy na dworze ponura jesień, warto sięgnąć po gry planszowe. Wśród nich po jedną z tych najbardziej znanych, zwaną królewską – czyli po szachy. A kto już ogra członków rodziny, może wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Słubic w Szachach, które już niedługo odbędą się w Szkole Podstawowej nr 3.

szachy Słubice

Szachy są planszową strategiczną znaną na całym świecie. Zwane „królewską”, bo uczą strategicznego, logicznego i abstrakcyjnego myślenia, odpowiedzialności za własne decyzje, rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Takie właśnie korzyści zdaniem pasjonatów szachów, daje rozgrywanie partyjek przy pomocy 32 figurek, zwanych przez nich bierkami. Każdy zawodnik ma ich do dyspozycji 16, są wśród nich hetman, wieża, skoczki, pionki i oczywiście król, którego trzeba chronić. A słowa „szach-mat”, wypowiadane na koniec rozgrywki to po persku fonetycznie „król jest otoczony” (czyli bezradny, pokonany).

Tyle teorii. Okazję do praktyki będą mieli ci, którzy zdecydują się sprawdzić swoje szachowe umiejętności podczas Otwartych Mistrzostw Słubic w Szachach, które odbędą się 23 listopada o godz. 16.00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach. Organizatorami turnieju są: Słubicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, burmistrz Słubic oraz gospodarz zawodów, czyli SP3.

Turniej jest otwarty dla wszystkich chętnych, organizatorzy przewidzieli nagrody i puchary w kilku kategoriach wiekowych (np. dla najmłodszych uczestników).

Jak można się zgłosić? Telefonicznie: Krzysztof Rzóska – 793 147 373, Robert Tomczak – 601 641 504, lub bezpośrednio w dniu zawodów (do godz. 15.40).

Wydarzenie to jest dofinansowane z budżetu gminy Słubice, a patronat medialny objęły portal Słubice24 oraz telewizja HTS Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama