Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Niepodległościowe zwycięstwo Polonii

Tak to już jest w sporcie, że każdy chce napsuć krwi liderowi. Nie inaczej było 11 listopada w Drezdenku, gdzie miejscowy Radowiak podejmował Polonię Słubice. Poloniści po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że są waleczni, a przede wszystkim skuteczni. I wygrali 4:3.

Polonia Słubice

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców, w meczu nie brakowało ostrej, męskiej gry, a także tego, co fani kochają najbardziej, czyli goli. Padło ich aż siedem, w tym - co najważniejsze - cztery z nich na konto Polonii Słubice.

Początek był rewelacyjny. Pierwsza połowa to wyraźna przewaga polonistów, co udokumentowali strzeleniem aż trzech goli. Najpierw w 34 minucie bombę z 30 metrów posłał do siatki Przemysław Sadowski, kilka chwil później w zamieszaniu podbramkowym celne trafienie zaliczył Przemysław Begier, a w 41 min. dzieła dokończył Bartosz Roman.

Gdy po zmianie stron Polonia dołożyła jeszcze jednego gola, którego w 59 min. zdobył Łukasz Tabaka, mecz wydawał się być rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Gospodarze postanowili powalczyć o co najmniej jeden punkt i niewiele brakowało, aby to się im udało. Strzelili naszym aż trzy gole doprowadzając do nerwowej końcówki. Polonia też miała sporo szans na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:3.

Radowiak Drezdenko - Polonia Słubice 3:4 (0:3)

Skład Polonii: Gabriel Kodzis, Radosław Kamiński (70‘ Mariusz Guraj), Norbert Pawłowicz, Tomasz Koszela, Przemysław Sadowski, Hayato Kuramoto, Przemysław Begier, Igor Kurkowski (60‘ Rafał Gronostaj), Eligiusz Krzeptowski, Bartosz Roman, Łukasz Tabaka.

---

Polonia nadal jest liderem klasy okręgowej i pewnie zmierza po tytuł mistrza jesieni. Nad drugim w tabeli Orłem Międzyrzecz ma 4 punkty przewagi i jeden mecz zaległy. Kolejne spotkanie czeka polonistów 18 listopada. Zagrają na własnym stadionie z Wartą Słońsk. Początek o godz. 14.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama