Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubice biegały by uczcić niepodległość (foto/wyniki)
reklama

Słubice biegały by uczcić niepodległość (foto/wyniki)

28. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic za nami! 10 listopada na placu Bohaterów rywalizowały dzieci i młodzieży ze szkół z naszego regionu. Łącznie rozegrano 20 biegów w kategoriach wiekowych od przedszkolaków po szkoły średnie. Mimo typowo listopadowej pogody frekwencja dopisała - zarówno wśród zawodników jak i kibiców.

Biegi Niepodległości Słubice

Biegi tradycyjnie miały uroczystą oprawę. Otwarcia dokonali gospodarze imprezy - wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński oraz starosta słubicki Marcin Jabłoński. Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom udzielił proboszcz parafii pw. Ducha Świętego ks. Henryk Wojnar.

Następnie rozpoczęły się biegowe zmagania - tradycyjnie pełne emocji, zaciętej walki do ostatnich metrów, radości na mecie, czasem także upadków i łez. Na trasie, przyozdobionej biało-czerwonymi flagami, zawodników do boju zagrzewali nie tylko ich rówieśnicy i bliscy, ale także spikerzy - Piotr Kiedrowicz i Robert Tomczak. Biegowym zmaganiom przyglądali się również członkowie Rady Miejskiej w Słubicach oraz Zbigniew Sawicki, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównego organizatora imprezy.

A co czekało na mecie? Pamiątkowe medale otrzymały wszystkie przedszkolaki, a w biegach szkolnych pierwszych 11 osób. Pierwsza trójka w każdym biegu była dodatkowo nagradzana pamiątkowymi statuetkami oraz plecakami z nazwą biegu i tytułem kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł", z której impreza była współfinansowana. Dzięki wsparciu każdy mógł skorzystać m.in. z bezpłatnego posiłku i gorącej herbaty.

- Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i udział w biegach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. I oczywiście do zobaczenia za rok - poinformował Ryszard Chustecki, dyrektor SOSiR.

ZOBACZ WYNIKI

Zmagania na trasie śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy na fotorelację.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama