Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Biegiem w Święto Niepodległości

Tradycyjnie, dzień odzyskania niepodległości słubiczanie będą mogli świętować również na sportowo, biorąc udział w biegach ulicznych. Podobnie jak przed rokiem, odbędą się dwie biegowe imprezy. 10 listopada rywalizować będą dzieci i młodzież, a dzień później w trasę po mieście wyruszą całe rodziny.

Narodowe Biegi Niepodległości

28. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic to impreza przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja rozpocznie się 10 listopada w samo południe na pl. Bohaterów. Łącznie zostanie rozegranych 20 biegów (w poszczególnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków po szkoły średnie i dorosłych). Różna będzie długość tras: najmłodsi będą mieli do pokonania 300 m, a najstarsi – 2100 m.

Pierwszych 11 osób na mecie w każdym z poszczególnych biegów otrzyma pamiątkowe medale. Najlepsze trójki zostaną osobno udekorowane pucharami.

Aby wziąć udział w biegu, nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy mieć ze sobą wypełnioną kartkę startową, którą oddaje się na mecie.

Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz dokładny harmonogram biegów znajdziecie w załączonym regulaminie.
Biegi Niepodległości

Dzień później, 11 listopada, na linii startu kolejnego biegu będą mogli stanąć wszyscy chętni słubiczanie, w tym całe rodziny. Już po raz 4. odbędzie się Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania liczącą niespełna 5 km trasę, prowadzącą od placu Przyjaźni do stadionu przy ul. Sportowej. Początek o godz. 14:00.

W biegu może wziąć udział maksymalnie 300 osób, należy jednak wcześniej się zapisać. Zgłoszenia odbywają się na stronie: maratonczykpomiarczasu.pl. Będzie też możliwość zgłoszenia się w tradycyjny sposób, w dniu zawodów, ale tylko dla pierwszych 50 osób.

Rywalizacja odbędzie się w 10 kategoriach wiekowych. Organizatorzy przewidzieli też osobną kwalifikację dla rodzin: najliczniejszej oraz tych biegnących z najmłodszym i najstarszym uczestnikiem biegu. Poza konkursem w biegu mogą wystartować jadący na rowerze, wrotkach, rolkach, czy biegnący wspólnie ze zwierzętami.

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekać okolicznościowy medal oraz catering i bufet. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary i statuetki, przewidziano także osobną nagrodę w kategorii open. Wśród wszystkich zawodników zostaną rozlosowane dwie nagrody rzeczowe, ale uwaga - warunkiem ich otrzymania będzie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie z historii Słubic.

Szczegóły w załączonym regulaminie. POBIERZ REGULAMIN

---

Organizatorami niepodległościowego biegania są: Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach, LKS Lubusz Słubice i Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze. Współorganizatorami natomiast organizacje pozarządowe i jednostki oświatowe gminy Słubice. Ich partnerzy to: Rada Miejska w Słubicach, Rada Powiatu Słubickiego, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama