Nie takich wieści spodziewali się kibice Polonii Słubice z odległego Pszczewa. W wyjazdowym pojedynku z Orłem Międzyrzecz nasi piłkarze przegrali aż 0:5. Nadal utrzymali fotel lidera, ale rywale zbliżyli się na dwa punkty.

Polonia Słubice

Mecz odbył się 28 października. Pogoda wyjątkowo nie dopisała. Było zimno i deszczowo. Od pierwszych minut gry było widać, że gospodarze są znacznie lepiej dysponowani. Polonia Słubice niczym nie przypominała zespołu, który wygrał wszystkie z 10 dotychczasowych spotkań klasy okręgowej.

Poloniści do przerwy tracili już 3 bramki. Jak czytamy w klubowej relacji, był to efekt przede wszystkim braku skupienia i luk w obronie. Po zmianie stron, nie doczekaliśmy się poprawy gry podopiecznych trenera Andrzeja Wypycha, a rywale zaliczali kolejne trafienia. Licznik zatrzymał się na pięciu. Warto odnotować, że mecz kończyliśmy w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Dominika Grabowskiego.

Orzeł Międzyrzecz – Polonia Słubice 5:0 (3:0)

Skład Polonii: Michał Wilczewski, Przemysław Sadowski, Norbert Pawłowicz, Eligiusz Krzeptowski, Norbert Makuchowski, Igor Kurkowski, Przemysław Begier, Mariusz Guraj (46' Dominik Grabowski), Hayato Kuramoto, Bartosz Roman (46' Rafał Gronostaj), Łukasz Tabaka.

Mimo porażki, poloniści zachowali pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej. Nad ekipą Orła mają 2 punkty przewagi, ale jeden mecz zaległy do rozegrania. Na poprawę ligowego bilansu kolejna okazja będzie już za tydzień. 4 listopada o godz. 14:00 Polonia Słubice zagra u siebie z Zielonymi Lubiechnia Wielka.