Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Na rowerach będą ścigać się po Ośnie i okolicy

Rajd rowerowy ze startem i metą w Ośnie Lubuskim to kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem przez Polskę”. Wystartować może każdy, kto nie trenuje w klubie, ale ma nieco pary w nogach i lubi kręcić na dwóch kółkach. Już można się zapisywać.

rajdy dla_frajdy_2

„Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem przez Polskę” to cykl 16 wyścigów w całej Polsce, od Bałtyku po Tatry, po jednym w każdym województwie. Jego organizatorami są firma RBK Sports & Management oraz Fundacja eRBeKa z Krakowa.

Trzynasty z kolei wyścig odbędzie się w województwie lubuskim, a konkretnie w okolicy Ośna Lubuskiego. W samym mieście przewidziano start i metę wyścigu. A trasa biegnie przez malownicze rejony Parku Narodowego Ujście Warty (ok. 30 km), pozostała jej część to drogi prowadzące m.in. przez Sulęcin, Radachów czy Słońsk. Łącznie zawodnicy do przejechania mają 112 km, różnica wzniesień wynosi 574 m.

Wyścigi przeznaczone są dla amatorów, czyli osób, które nie trenują kolarstwa w żadnym klubie i nie ścigają się regularnie. Cykl składa się z 16 rajdów, organizatorzy nagradzają najlepszych kolarzy w poszczególnych zawodach, a także zwycięzców całego cyklu. Oplata rejestracyjna za udział w jednym wyścigu wynosi 75 zł. Zapisy odbywają się przez internet, można też zapisać się tuż przed startem.

Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników. Podkreślają, że ponieważ podczas wyścigu poruszają się po drogach publicznych, przy regularnym ruchu drogowym, muszą przestrzegać przepisów. Obowiązkowym wyposażeniem każdego zawodnika jest kask. Rower może być dowolnego typu (choć najlepszy byłby szosowy). Najważniejsze, żeby był sprawny i nie stwarzał zagrożenia dla pozostałych uczestników wyścigu.

rajdy dla_frajdy_1

Więcej informacji na temat rajdu, w tym profil trasy oraz formularz rejestracyjny, można znaleźć na stronie www.rajdydlafrajdy.pl.

Wyścig w Ośnie Lubuskim odbędzie się 9 września. Biuro organizatora będzie zlokalizowane na plaży miejskiej. Od godz. 9.00 do 10.45 potrwa rejestracja, a następnie odbędzie się spotkanie z uczestnikami. O godz. 11.00 zaplanowano start. Przewidywany czas zakończenia wyścigu to godz. 17.00, ale może być nieco szybciej. Dla trzech najlepszych zawodników przewidziano nagrody, dodatkowo najlepszy zawodnik z gminy Ośno Lubuskie otrzyma statuetkę.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama