Koniec wakacji przyniósł nam kolejne dobre wieści z lekkoatletycznych aren. Podczas mistrzostw Polski LZS w Spale świetnie spisali się zawodnicy Lubusza Słubice - Jakub Czak i Antoni Plichta. Obaj sięgnęli po złote medale.

jakub antek
A. Plichta i J. Czak ze złotymi medalami (fot. Lubusz Słubice)

Jakub Czak, czyli niedawny wicemistrz Polski juniorów młodszych, wygrał swoją koronną konkurencję, czyli bieg na dystansie 110 metrów przez płotki. Jako jedyny w całej stawce złamał barierę 14 sekund. Na mecie zmierzono mu 13.98.

Jego rok starszy kolega spisał się równie dobrze. Antoni Plichta najpierw pewnie wygrał pojedynek na 100 metrów z czasem 11.27, a dzień później na 200 metrów był drugi z czasem 23.21.

O krok od podium była Anna Tarczewska. W swoim pierwszym starcie w Spale uplasowała się na czwartej lokacie na 400 metrów (czas 1.02.01), a na dwukrotnie krótszym dystansie awansowała do finału, gdzie uzyskała 26.34.

Naszą lekkoatletyczną młodzież, zarówno młodszą jak i starszą, czeka kilka pracowitych tygodni. Druga część sezonu jest nieco krótsza, ale za to bardziej intensywna. Wkrótce kolejne starty. O ich występach będziemy informować.