Wyjazdowym meczem ze Stalą Sulęcin Polonia Słubice rozpoczęła rundę rewanżową w rozgrywkach klasy okręgowej. Poloniści zaaplikowali gospodarzom aż cztery bramki tracąc tylko jedną. Hat-trickiem popisał się Przemysław Begier.

Polonia Słubice

O przebiegu meczu opowiedział nam kapitan Polonii Radosław Kamiński.

Mecz nie należał do najłatwiejszych, tym bardziej że jako pierwsi starcilismy bramkę. Pierwszy raz w tym roku graliśmy spotkanie na trawie. Na co dzień trenujemy na sztucznej murawie, co pozwala nam na lepszy kontakt z piłką i większą skuteczność. Ale miękka murawa w Sulęcinie nie pozwalała na swobodną grę obu drużynom. Kończymy pierwszą połowę z jednobramkową przewagą. Następnie trener ustala taktykę na drugą połowę: nie podpalać się i przyjąć przeciwnika na swojej połowie. Wygralismy to spotkanie kontrując przeciwnika, solidnością w obronie i dzięki realizacji założeń nakreślonych przez trenera przed spotkaniem.

Stal Sulęcin – Polonia Słubice 1:4 (1:2)
  • bramki: Rosiński 11′ – Begier 12′, 36′, 77′, Frąckowiak 82′
  • kartki: Rosiński (ż) – Szafran (ż), Guraj (ż)
  • widzów – ok 110 (25 kibiców Polonii)
Skład Stali Sulęcin: Błażejczyk – Matuszak, Siudak D., Wojnarowicz, Bieńko (60′ Koliński), Michałek, Rosiński (86′ Chwalik), Grzelczak, Wolf, Zacharczuk (86′Mikulski), Siudak M.

Skład Polonii Słubice: Wilczewski – Kamiński, Pawłowicz, Szafran, Makuchowski, Żurawski (75′ Frąckowiak ), Begier, Kurkowski, Gronostaj, Tabaka, Guraj (60′ Grabowski)

• Warta Słońsk - Toroma Torzym 5:1
Kolejny mecz Polonii Słubice odbędzie się rownież na wyjeździe. 25 marca o godz. 13:00 poloniści zmierzą się z ekipą Spartaka Deszczno.