Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

X Majowy Festyn Dobroczynny - zagra Mieczysław Szcześniak

Już w nabliższy, majowy tzw. długi weekend odbędzię się Festyn Dobroczynny. To już dziesiąta kolejna impreza. Jak co roku wszystko będzie się działo 3 maja na boisku Zespołu Szkół Ekonomiczno - Rolniczych. Wcześniej będzie można wziąć udział w sumie odpustowej w kościele pw. NMP Królowej Polski.

Podobnie jak każdego roku uroczystość jest nie tylko związana z odpustem parafialnym, ale także z upamiętnieniem rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie festynu, podczas aukcji zbierane są pieniądze na działalność świetlicy opiekuńczej przy parafii. Jednocześnie w tym roku przypada 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Gereja, proboszcza parafii oraz ks. Tadeusza Sinka. Obu księżom towarzyszyć w uroczystościach będą trzej inni księża misjonarze, którzy wspólnie studiowali i otrzymali święcenia kapłańskie.

Słubice: X Majowy Festyn Dobroczynny

Uroczysta msza święta w intencji jubilatów i jednocześnie msza odpustowa odbędzie się 3 maja o godzinie 12.30. następnie w uroczystej procesji wszyscy udadzą się na boisko Zespołu Szkół Ekonomiczno – Rolniczych, gdzie rozpocznie się festyn parafialny.

Gwiazdą popołudnia będzie zespół Deus Meus z Mieczysławem Szcześniakiem na czele. Zespół od lat z powodzeniem nagrywa i koncertuje, prezentując muzykę chrześcijańską.

Program festynu:

12.30 - Suma odpustowa i jubileuszowa w kościele pw. NMP Królowej Polski.
14.00 - Przemarsz na boisko ZSER i inauguracja festynu
14:30 - Występu zespołów szkolnych i przedszkolnych
16.30 - Występ zespołu Deus Meus
18.00 - Zespół piosenki biesiadnej Forte
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama