Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
reklama
reklama

Wystawa Dariusza Olechno w Galerii Małej

Galeria Mała otwiera swoje wnętrza także artystów amatorów. Już niebawem zobaczymy w niej prace słubickiego fotografa Dariusza Olechno. Jego wystawa nosi tytuł „69/50”i składa się z nietypowych portretów - namalowanych światłem i cieniem.

olechno wystawa

Kim jest Dariusz Olechno? To fotograf amator, który swoją przygodę fotograficzną rozpoczął jeszcze w szkole średniej. Od tej pory fotografia jest jego hobby.

W 2015 roku dołączył do grupy AKFA (Amatorska Komórka Fotografii Artystycznej), działającej przy Galerii OKNO w słubickim SMOK-u i zaczął uprawiać także fotografię artystyczną. Są tego efekty: jego prace prezentowane były m.in. na festiwalu lAbiRynT w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą (praca zbiorowa) oraz na wystawach w Czechach i Słowacji.

Przed nim pierwsza indywidualna wystawa. Składa się z portretów grupy osób skupionych wokół jednego wydarzenia, jednak są to obrazy nierzeczywiste, przedstawione w bielach i czerniach.

- Czernie i biele w post produkcji, oraz światło i cień zastosowane podczas tworzenia prac, w nawiązaniu do tegoż wydarzenia, pokazują tylko część egzystencji bohaterów. Nie została w nich przedstawiona pełna osobowość, lecz wycinek ich istnienia - czytamy w opisie wydarzenia.

Jesteście ciekawi, czy uda się rozpoznać bohaterów portretów? Zapraszamy na wernisaż. Wstęp wolny.

Termin: 19.12.2019, godz. 18. Miejsce: Galeria Mała, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama