Słubice: 20 lipca 2019   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Ulubione postacie literackie w krajach UE? Pokażą je młodzi słubiczanie
reklama

Ulubione postacie literackie w krajach UE? Pokażą je młodzi słubiczanie

Uczniowie SP 1, Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół Technicznych postanowili uczcić 15. rocznicę przystąpienia Polski do UE przygotowując wystawę pt. „Znani i lubiani bohaterowie literaccy lub filmowi z krajów Unii Europejskiej”. W Galerii Małej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się jej wernisaż.

postacie eu_bg

Maj to miesiąc szczególnie związany z Unią Europejską. A dodatkowo, w tym roku przypada 15. rocznica przystąpienia Polski do wspólnoty. Dlatego właśnie uczniowie trzech słubickich szkół: SP nr 1, Gimnazjum nr 1 i ZST przygotowali wystawę poświęconą kulturze państw Europy, a dokładniej – znanym i lubianym bohaterom literackim lub filmowym krajów UE. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem Agnieszki Umińskiej i Jacka Opolskiego.

- Dzięki tej wystawie chcemy przypomnieć zwiedzającym o ich ulubionych bohaterach i krajach, z których pochodzą oraz zachęcić do czytania i poznawania starych, jak i nowych książek dla dzieci – mówią organizatorzy wystawy. I podkreślają, że dzięki książkom nie tylko wzbogacamy zasób słownictwa, ale uczymy się już od najmłodszych lat np. poprawnego zachowania.

A pierwszymi książkami, po jakie sięgamy (jakie czytają dzieciom rodzice), są bajki i baśnie. - Postacie, których losy opisuje autor podzielić można na złych i dobrych, pracowitych i leniwych. Każda baśń zawiera morał, który ma uświadomić dziecku, że zło nie popłaca. Tak więc tych nieposłusznych i złych spotyka kara, a dobro zawsze zwycięża – przypominają organizatorzy.

Chcecie przypomnieć sobie ulubione postacie z dzieciństwa? Wpadnijcie na wystawę. Wstęp jest wolny.

Termin: 9.05.2019, godz. 13:00. Miejsce: Galeria Mała, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama