Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Koncertowa Convallaria w Ośnie Lubuskim

Ośno zaprasza na XI Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Convallaria 2019. To pięć koncertów, różnorodnych muzycznych podróży od Meksyku po Broadway, od Lwowa do Paryża. Wstęp na wszystkie koncerny jest wolny.

convallaria

Convallaria to łacińska nazwa konwalii, a te kwiaty zawsze były kojarzone z Ośnem Lubuskim. Przed wojną funkcjonowały tu plantacje konwalii, produkowano ich sadzonki na eksport. Trafiały nie tylko do krajów Europy, ale również np. do Stanów Zjednoczonych.

Właśnie konwaliową nazwę przyjął muzyczny festiwal, który odbywa się w Ośnie Lubuskim już od 11 lat. Ośno gości muzyków z różnych stron świata, którzy razem tworzą bogaty i różnorodny program. Nie inaczej będzie także i w tym roku. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Harmonogram koncertów:

12.05.2019 Koncert Inauguracyjny z piosenkami z Broadway’u, wystąpi Katarzyna Sperczyńska (Londyn) z zespołem, Sala Rajców Ratusza w Ośnie Lubuskim, godz. 19.

02.06.2019 Gala Moniuszkowska, wystąpią: mezzosopran Monika Kraszewska (Nowy Jork) i kwartet smyczkowy, prowadzenie: Liliana Komorowska (Montreal), kościół św. Jakuba w Ośnie Lubuskim, godz. 19.

07.07.2019 Spotkanie Wschodu z Zachodem, wystąpi kwartet bandurzystek Lwowianki z Filharmonii Lwowskiej, kościół pw. św. Jakuba w Ośnie Lubuskim, godz. 19.

11.08.2019 Pod niebem Paryża, koncert muzyki francuskiej, wystąpią: Gerlint Böttcher (Berlin) na fortepianie oraz Zespół Con Brio de Montreal, kościół św. Jakuba w Ośnie Lubuskim, godz. 19.

29.09.2019 Finał od Bacha do Piazzoli, muzyczna podróż z Meksyku na Broadway, wystąpią: Sebastian Singer (Szwajcaria) na wiolonczeli i Andre Fisher (Szwajcaria) na gitarze, Sala Rajców Ratusza w Ośnie Lubuskim, godz. 19.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Elżbiety Anny Polak, marszałek województwa lubuskiego, i Stanisława Kozłowskiego, burmistrza Ośna Lubuskiego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama