Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Mamy i córki - zapraszamy przed obiektyw AKFY

Pasjonaci fotografii z Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej szykują kolejną fotograficzną akcję dla mieszkańców Słubic. Ty razem do udziału zapraszają panie – a dokładnie mówiąc, mamy i córki.

matki corki_1

Podobieństwa i różnice

W zeszłym roku AKFA przygotowała wystawę prezentującą fotografie słubickich rodzin. W tym roku postanowili zagłębić się bardziej w rodzinne relacje – i pokazać emocje, więzi, jakie łączą mamy i córki.

Chcemy uwiecznić ich podobieństwa, a może także i różnice. Liczymy na to, że na naszych sesjach pojawią się kobiety w różnym wieku, zarówno starsze mamy z dorosłymi córkami, jak i młodsze ze swoimi małymi pociechami – opowiada Anna Panek-Kusz, szefowa Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury i opiekunka fotografów z AKFY.

Niech zagra… rama od obrazu

Grupa długo dyskutowała nad tym, w jaki sposób portretować mamy i córki. Czy powinny mieć ze sobą rekwizyty? Czy wszystkie fotografować w tym samym miejscu, w podobnym kadrze? Wreszcie ustalili, że jedynym rekwizytem, jaki będą miały bohaterki będzie… stara rama od obrazu.

Zadaniem pań będzie „ogranie” tej ramy. Mogą jej użyć w dowolny sposób, ustawić się w niej, poza nią, przed nią… To zależy od ich kreatywności i pomysłów – mówi A. Panek-Kusz. Fotografowie pomysł przetestowali na sobie – okazało się, że prosta rama pozwala na wyrażenie siebie w bardzo różny sposób.

matki corki_2

Każda fotografia będzie nie tylko niezapomnianą rodzinną pamiątką. Efektem prac fotografów z AKFY będzie wystawa, która zostanie zaprezentowana w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice.

Akcja „Mamy i córki” jest elementem inicjatywy lokalnej, którą dofinansowuje gmina Słubice.

Mamy i córki, zgłaszajcie się!

Kto chce wciąć udział w akcji? Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 604 588 465. Liczba miejsc ograniczona.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama