Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama

Powiatowe recytacje PRO ARTE (foto)

Tak rodzą się talenty! Ruszyły prezentacje powiatowe w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte. Jako pierwsi na scenie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się młodzi recytatorzy. Ich zmagania śledziliśmy z naszym obiektywem.

Pro Arte

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte co roku w naszym województwie realizuje Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze – we współpracy z samorządami, domami i centami kultury w poszczególnych powiatach.

Celem tego programu jest wspieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. W poszczególnych prezentacjach mogą wziąć udział ci młodzi artyści, którzy szlifują swój talent w placówce oświatowej lub kulturalnej – i chcą zaprezentować się przed szeroką publicznością.

Jak co roku, artystyczne zmagania rozpoczęli recytatorzy. 8 marca stanęli na deskach sceny w SMOK-u i zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Młodzi artyści rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i 7-8 razem z 3 kl. gimnazjów.

Ich występy oceniało jury w składzie: Kinga Rosińska z RCAK (przewodnicząca), Arkadiusz Porada (aktor z frankfurckiego Teatru Śmiechu) oraz reprezentująca SMOK-a Małgorzata Pasternak.

- W tym roku przyznaję, że było dość ciekawie… Duch artystyczny w narodzie nie gnie – opowiada M. Pasternak. Dodaje, że cieszy ją zwłaszcza to, że wzrosła ilość uczestników, co było najmocniej widać po najstarszej grupie. - Z takich występów rodzi się wiele talentów, które potem realizują się w różnych dziedzinach, np. zajmują się również piosenką, tworzeniem poezji. Przy okazji konkursów odkrywamy prawdziwe perełki – podkreśla M. Pasternak.

A kto zaprezentował się najlepiej? Lista laureatów i osób wyróżnionych jest dostępna poniżej.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Laureaci będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Najmłodsi będą występować 25 marca, kolejna grupa spotka się 27 marca, a najstarsi 29 marca 2019. Trzymamy kciuki!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama