Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama

„Trzy drogi” Wojciecha Sternaka

Przed nami kolejna wystawa w Galerii Okno. Tym razem swoje zdjęcia zaprezentuje fotograf i kulturoznawca Wojciech Sternak. Wernisaż odbędzie się 15 marca.

wojciech sternak

Jak mówi sam artysta, za punkt wyjścia do swoich fotograficznych realizacji wybrał miejsca do których podąża odkrywając ich tajemnice, przeszłość, niekiedy niechlubną historię.

- Naznaczam temat fotograficznym kadrem, rozpracowuję temat. Podporządkowuję stylistykę, formę prezentacji czyniąc z niej przygodę również dla widza. Żadna z jego dróg nie jest taka sama, każda wytycza nowe horyzonty, skłania do zastanowienia - opowiada.

W. Sternak stosuje różne techniki: fotografię analogową, cyfrową, a samodzielnie tworzone pigmenty nadają każdej z odkrywanych przez niego dróg indywidualny element wizualnej narracji. Na wernisażu będzie okazja do przejścia tych dróg razem z artystą. Osobiście opowie o bliskich mue ideach i opowie na pytania publiczności.

Wernisaż odbędzie się 15 marca o godz. 18:00 w Galerii Okno mieszczącej się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Wojciech Sternak - fotograf i kulturoznawca. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych. W 2006 roku wydał pierwszy polski album o katastrofie czarnobylskiej „Cień Czarnobyla”. W 2013 roku zaprezentował w PME w Warszawie dokumentalny projekt „Dopóki. Wisła” opowiadający o Polsce z perspektywy naszej największej rzeki. Od 2014 tworzy wielowątkowy cykl badający wzajemne wpływy podróży i fotografowania. Adiunkt w Katedrze Fotografii i Genologii Dziennikarskiej na Uniwersytecie Warszawskim, dyrektor Studium Fotografii ZPAF. Autor tekstów o fotografii oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych, czasem kurator.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama