Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Kameralnie i klasycznie w kościelnych murach (foto/wideo)
reklama

Kameralnie i klasycznie w kościelnych murach (foto/wideo)

Choć frekwencja nie dopisała, to ci, co pojawili się na koncercie Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”, nie żałowali. Artyści zabrali widzów w podróż po muzycznym świecie, a w roli przyjaznego sztuce wnętrza ponownie sprawdził się kościół NMP Królowej Polski.

Amadeus

Czwartkowy koncert był jednym z elementów programu festiwalu Dni Muzyki nad Odrą. W tym roku mamy jego 54. edycję, a 25. pod auspicjami Filharmonii Zielonogórskiej. Festiwalowe wydarzenia odbywają się w całym woj. lubuskim, nie mogła zabraknąć ich także w Słubicach.

Orkiestra pod dyrekcją Agnieszki Duczmal zabrała publiczność w odległe krańce muzycznego świata. Słuchacze odwiedzili Argentynę, Włochy, Wielką Brytanię, a nawet Iran, wysłuchując utworów takich autorów jak Astor Piazzolli, Lew Konstantynowicz Knipper, Gioacchino Rossini czy Gustav Holst.

- Chcieliśmy pokazać muzykę z różnych krańców świata, w której słychać serce i duszę danego narodu - mówiła pod koncercie A. Duczmal. Dyrygentka zwróciła też uwagę na przestrzeń, w której odbywał się koncert. – Ten kościół to dobre miejsce na takie wydarzenia i warto byłoby tu kontynuować cykle z muzyką kameralną – zaznaczyła.

Wyjątkowe umiejętności kierowanych przez nią artystów przyszła podziwiać niezbyt liczna grupa widzów (nieco ponad 50 osób). Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz miasta. W koncercie uczestniczyła m.in. zastępca burmistrza Słubic Adriana Dydyna-Marycka i szef rady Grzegorz Cholewczyński. Rolę gospodarza pełnił Tomasz Pilarski, dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jednak ci, którzy przyszli, byli zachwyceni. - Koncert był bardzo dobry, orkiestra popisała się ogromnym kunsztem muzycznym, a jej brzmienie pięknie wkomponowało się we wnętrze kościoła. Było subtelnie, miękko i aksamitnie – powiedziała naszemu reporterowi pani Łucja, która przyszła na koncert z przyjaciółką. Na zakończenie, po długich brawach publiczności, orkiestra zagrała na bis.

Na koncercie byliśmy obecni z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do naszej fotorelacji oraz wysłuchania wybranych fragmentów koncertu.

A muzyczny festiwal wciąż trwa. Szczegóły dotyczące pozostałych koncertów oraz dokładny program można znaleźć w naszej wcześniejszej publikacji - KLIKNIJ. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama