Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Stasiuk, Haydamaky i Mickiewicz – na deskach Prowincji
reklama

Stasiuk, Haydamaky i Mickiewicz – na deskach Prowincji

W Prowincji niedługo bardzo nietypowy koncert - na scenie obok muzyków wystąpi poeta Andrzej Stasiuk, który recytować będzie utwory… Adama Mickiewicza. O dźwiękową oprawę zatroszczy się ukraiński zespół Haydamaky. Jesteście ciekawi, co powstanie z takiego połączenia?

stasiuk prowincja

Pewnie jeszcze nie słyszeliście Mickiewicza w takim wydaniu – bo jest to projekt, o którym wielu polonistom się nawet nie śniło… „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”, czyli poezja wieszcza, głos współczesnego pisarza plus ukraińska muzyka.

Zespół Haydamaky jest znany słubickiej publiczności. A ci, którzy lubią czytać, na pewno znają książki Andrzeja Stasika. Uchodzi on za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia, którego twórczość tłumaczono na wiele języków. Jego manifest literacki to: "pisać, skreślać, myśleć, patrzeć, słuchać, pisać i skreślać, skreślać, skreślać...". Pisze takie książki, które sam chciałby przeczytać.

W styczniu zeszłego roku do dorobku literackiego dodał album studyjny, wydany właśnie z ukraińskim zespołem Haydamaky. Do ich muzyki recytuje i śpiewa… utwory, których autorem jest Adam Mickiewicz, niektóre znane choćby z podręczników szkolnych.

Tak brzmi w ich wykonaniu „Reduta Ordona".Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) będą wkrótce dostępne w Prowincji / 50 zł w dniu koncertu. Rezerwacja biletów: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub sms: 603 952 430. W treści wiadomości należy wpisać: „Haydamaky, ilość biletów, imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz miejscowość”.

Termin: 11.05.2019, godz. 20:00. Miejsce: Prowincja, SMOK.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama