Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Co kryją okienka Aktywnego Kalendarza Adwentowego? Znamy pełny program
reklama

Co kryją okienka Aktywnego Kalendarza Adwentowego? Znamy pełny program

Już po raz 10. w grudniu będą otwierały się okienka Aktywnego Kalendarza Adwentowego! Od pierwszego do ostatniego dnia adwentu na mieszkańców Słubic i Frankfurtu czekać będą różne wydarzenia – będzie okazja piec, gotować, śpiewać, słuchać bajek, a nawet… odpocząć na plaży. Zobaczcie co, gdzie i kiedy!

Kalendarz Adwentowy

Przygotowania do świąt to nie tylko porządki, prezenty i gotowanie. Od 10 lat czas przygotowań do Bożego Narodzenia uprzyjemniają mieszkańcom dwumiasta różne wydarzenia, pomagające wyczarować magię świąt. I uprzyjemniające czas oczekiwania...

Na sportowo i baśniowo

Co kryje jubileuszowa edycja kalendarza? Kalendarz rozpocznie się na sportowo – na słubickim lodowisku. 1 grudnia w godz. 15-18 Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na szaleństwa na łyżwach. Na gości czekać będą przedstawiciele władz obu miast, a na rozgrzewkę zaśpiewa słubicko-frankfurcki chór „Kukułeczki’s”.

Organizatorzy zapewniają darmowy transport. O godz. 14.30 autobus zabierze chętnych z przystanku Magistralle przy Karl-Marx-Straße o godz. 14.30, a o 14.40 podjedzie po czekających po polskiej stronie przed Collegium Polonicum.

Co ważne, łyżwy tego dnia będzie można wypożyczyć za darmo. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach, m.in. w wyścigach. A na zakończenie zostanie rozegrany polsko-niemiecki mecz hokeja.

Kolejne dni to kolejne adwentowe propozycje. Na przykład 7 grudnia na świąteczną inscenizację opartą na motywach „Królowej Śniegu” i koncert swoich uczniów zaprasza do Collegium Polonicum Społeczna Niepubliczna Szkoła Muzyczna. Będzie też bożonarodzeniowy jarmark.

A może na plażę?

Coś dla spragnionych wakacji: 12 grudnia od godz. 15 przy Brunnenplatz (obok wejścia do Oderturmu) działać będzie Zimowa Plaża. Klub studencki AStA z Viadriny wraz z Loge 8 zapowiada, że porwie uczestników w letnią porę roku przy jacuzzi, koktajlach i polsko-niemieckich miksach muzycznych.

Gmina Słubice zaprasza do odwiedzin w zagrodzie reniferów, które zaparkują na deptaku przy ul. Jedności Robotnicze (pewnie po drodze na biegun północny). Renifery będą czekać na gości 14 grudnia w godz. 16-18. Oczywiście, będzie z nimi również Mikołaj! W tym czasie pobliska biblioteka zaprasza na warsztaty plastyczne – gdzie będzie można własnoręcznie wykonać wspaniałe ozdoby choinkowe.

Preludium i trochę jazzu

A 18 grudnia o godz. 17 i 19.30 w Forum Kleista we Frankfurcie odbędzie się Preludium Bożonarodzeniowe (szerzej pisaliśmy o tym już nieco wcześniej). Co tym razem przygotowali nasi artyści? To niespodzianka, o której przekonamy się podczas przedstawienia…

Kolejny dzień to koncert nieco innej muzyki - 19 grudnia o godz. 17 w Hali Koncertowej we Frankfurcie zabrzmi polsko-niemiecki bożonarodzeniowy jazz. Wystąpi Brandenburska Orkiestra Państwowa z Frankfurtu nad Odrą, koncert jest oczywiście darmowy, jak wszystkie atrakcje z adwentowego kalendarza.

Wspólne kolędowanie

20 grudnia będzie czas na śpiewanie – oczywiście kolęd. To trzecie polsko-niemieckie kolędowanie wzdłuż Odry wspólnie z frankfurckimi i słubickimi chórami. Muzycy już dziś zapraszają do aktywnego śpiewania!

Czas adwentu zakończy się 24 grudnia wspólną pasterką – która odbędzie się w kościele Św. Ducha o godz. 22.

---

To oczywiście nie wszystko co będzie dziać się przez cały grudzień po obu stronach granicy. Program jest bogaty i zapowiada się ciekawie. Szczegóły w załączonej ulotce.

ZOBACZ PROGRAM

Portal Słubice24 objął jubileuszowy Aktywny Kalendarz Adwentowy swoim patronatem medialnym. Będziemy na bieżąco informować o kalendarzowych wydarzeniach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama