Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Sztuka Heinricha von Kleista na placu Mostowym

Może ktoś chce poznać twórczość Heinricha von Kleista? I zobaczyć na scenie przedstawienie wg jednego z jego dramatów? „Rozbity dzban” zaprezentuje kobieca grupa teatralna „Die Karawanserei” z Poczdamu.

HeinrichvonKleist

„Rozbity dzban” to test komediowy. Opowiada o karykaturalnej rozprawie sądowej dotyczącej tytułowego rozbitego dzbana. Jak można przeczytać w recenzji, powikłana, niemal groteskowa akcja odsłania ludzkie namiętności i stosunki panujące w lokalnej społeczności - obłudę, demoralizację władzy i uległość wobec niej.

Tę historię publiczności zaprezentują panie z grupy teatralnej "Die Karawanserei" z Poczdamu. Karawanseraj był bezpieczną przystanią dla karawan wielbłądów, gdzie kupcy spotykali się i podczas długich podróży w godzinach wieczornych wymieniali poglądy z ludźmi w każdym wieku. Do tego nawiązują członkinie grupy.

- Jesteśmy międzykulturową kobiecą grupą teatralną, w której kobiety z całego świata i w różnym wieku tworzą teatr. Od 2014 r. Spotykamy się co tydzień w Poczdamie i prezentujemy nasze wyniki w publicznych pokazach warsztatowych dwa razy w roku – opowiadają o sobie aktorki. Po przedstawieniu zapraszają na warsztaty teatralne.

Spektakl jest w języku niemieckim.

Wstęp na przedstawienie jest wolny, ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona: e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Termin: 23.09.2018, godz. 15. Miejsce: Plac Mostowy, Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Str. 10. Frankfurt nad Odrą.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama