Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Sztuka Heinricha von Kleista na placu Mostowym
reklama
reklama

Sztuka Heinricha von Kleista na placu Mostowym

Może ktoś chce poznać twórczość Heinricha von Kleista? I zobaczyć na scenie przedstawienie wg jednego z jego dramatów? „Rozbity dzban” zaprezentuje kobieca grupa teatralna „Die Karawanserei” z Poczdamu.

HeinrichvonKleist

„Rozbity dzban” to test komediowy. Opowiada o karykaturalnej rozprawie sądowej dotyczącej tytułowego rozbitego dzbana. Jak można przeczytać w recenzji, powikłana, niemal groteskowa akcja odsłania ludzkie namiętności i stosunki panujące w lokalnej społeczności - obłudę, demoralizację władzy i uległość wobec niej.

Tę historię publiczności zaprezentują panie z grupy teatralnej "Die Karawanserei" z Poczdamu. Karawanseraj był bezpieczną przystanią dla karawan wielbłądów, gdzie kupcy spotykali się i podczas długich podróży w godzinach wieczornych wymieniali poglądy z ludźmi w każdym wieku. Do tego nawiązują członkinie grupy.

- Jesteśmy międzykulturową kobiecą grupą teatralną, w której kobiety z całego świata i w różnym wieku tworzą teatr. Od 2014 r. Spotykamy się co tydzień w Poczdamie i prezentujemy nasze wyniki w publicznych pokazach warsztatowych dwa razy w roku – opowiadają o sobie aktorki. Po przedstawieniu zapraszają na warsztaty teatralne.

Spektakl jest w języku niemieckim.

Wstęp na przedstawienie jest wolny, ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona: e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Termin: 23.09.2018, godz. 15. Miejsce: Plac Mostowy, Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Str. 10. Frankfurt nad Odrą.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama