Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Przed nami odpust i Festyn Wincentyński w Kunowicach
reklama
reklama

Przed nami odpust i Festyn Wincentyński w Kunowicach

Już w najbliższą niedzielę kolejny, jak zwykle koncertowy i rodzinny, odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo w Kunowicach. Na scenie oczywiście Jerzyki, a także Przemysław Szczotko i niemaGOtu – zespół, którego autorstwa był hymn na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

odpust kunowice_2018

Odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo odbędzie się w Kunowicach 23 września. Jak co roku, rozpocznie się mszą świętą (o godz. 15.00). A po niej, w parku przy kościele, na wszystkich będą czekać atrakcje przygotowane w ramach VII już Festynu Wincentyńskiego. Jak co roku - będzie coś dla ducha, ale i nie zabraknie dla ciała.

Ks. Jerzy w roli konferansjera

Na odpust zaprasza serdecznie ks. Jerzy Tyrak. Tak, kapłan, choć zakończył posługę w kunowickiej świątyni, będzie prowadził festyn. – Przygotowania do niego trwały już od dłuższego czasu, dlatego jeszcze i w tym roku będę obecny na odpuście i festynie. Zapraszam wszystkich serdecznie, mieszkańców Kunowic, Słubic i nie tylko. Najpierw na mszę świętą, a później na rodzinny festyn – mówi ks. Tyrak.

Ks. Sławomir Czuj, który od lipca pełni posługę w kunowickiej świątyni mówi, że będzie przyglądał się temu, jak wygląda organizacja, odpust i festyn. I również serdecznie wszystkich zaprasza.

Będa koncerty

A jeśli odpust w Kunowicach, to koncerty – uwielbienie płynące ze sceny. Wystąpią oczywiście Jerzyki, czyli schola z Kunowic – ich koncert rozpocznie się o 16.45. A po nich o godz. 18. na scenie wystąpi Przemysław Szczotko, lider zespołu New Message. Artysta ten ceni sobie udział w takich projektach, jak koncerty uwielbieniowe. - To jest powrót do korzeni, do bazy, do kogoś, od którego wszystko co jest związane z jego śpiewem i twórczością bierze początek i koniec – uważa.

Na zakończenie wieczoru o godz. 18.45 na scenie pojawi się zespół niemaGOtu. Ich najbardziej znanym utworem jest hymn na Światowe Dni Młodzieży 2016 pt. „Błogosławieni miłosierni”. Na pewno nie zabraknie go również w Kunowicach:Podczas odpustu na dzieci czekać będzie plac zabaw, a na wszystkich pyszne ciasta i inne smakołyki. A na zakończenie – tradycyjne fajerwerki.

Program odpustu w Kunowicach
  • 15.00 msza święta
  • 16.45 schola Jerzyki
  • 18.00 Przemysław Szczotko
  • 18.45 niemaGOtu
Impreza odbywa się pod patronatem portalu Słubice24. Będziemy na miejscu z naszym obiektywem. A tak było rok temu - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama