Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
reklama
reklama

Taneczne Pro Arte w SMOK-u

Młodzi tancerze pilnie ćwiczą i dopracowują swoje układy! Przed nimi powiatowa edycja Lubuskiej Gali Tanecznej. A najlepsi będą reprezentować nas na finałach wojewódzkich. Przyjdźcie do SMOK-a zobaczyć jak tańczą!

Pro Arte Słubice

Przed nami ostatnie prezentacje artystyczne, które odbywają się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018. Po teatrze, recytacji i śpiewie przyszedł czas na taniec. A uzdolnionych dzieci i młodzieży w Słubicach nie brakuje, o czym mogliśmy przekonać się choćby podczas niedawnego festynu majowego na boisku „Rolniczaka”. Na scenie swoje umiejętności prezentowali tancerze z różnych grup, zachwycając publiczność stylem, strojami i choreografią.

Niedługo grupy, duety i soliści spotkają się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Będą tańczyć i rywalizować o nominacje wojewódzkie. Lubuska Gala Taneczna podzielona jest na dwie sekcje, cztery kategorie wiekowe i dwie kategorie taneczne. Sekcja dziecięca przeznaczona jest dla uczestników w wieku 6-9 i 10-13 lat. Sekcja młodzieżowa to również dwie grupy: 14-17 i 18-22.

Każda z nich będzie oceniana w jednej z dwóch kategorii tanecznych. Pierwsza obejmuje style takie jak m.in. taniec nowoczesny, hip hop, street dance, show dance, dancehall, house i locking. A druga to m.in. jazz, street i modern jazz, taniec klasyczny, balet, teatr tańca, taniec współczesny, inscenizacja, etiuda, tańce ludowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 maja (szczegóły na stronie www.smok.slubice.pl).

Powiatowe pokazy w SMOK-u odbędą się 24 maja o godz. 17. Chcecie zobaczyć, kto wytańczy nominacje do finałów wojewódzkich? My będziemy i już zapraszamy na relację!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama