Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Wielkie uczucia na scenie w Kleist Forum (foto)

Tak młodzież czuje teatr! Zainspirowali się klasyką, czyli „Romeo i Julią”, ale opowiedzą ją po swojemu. Młodzi słubiczanie ze swoimi rówieśnikami z Niemiec wystąpią na deskach Kleist Forum w sztuce pt. "!?Wielkie uczucia/Große Gefühle!?". Jutro oficjalna premiera, a po niej kolejne przedstawienia.

kleist uczucia_big

Artystyczna przygoda z klasyką dla naszej młodzieży zaczęła się w styczniu tego roku. Wtedy ruszył polsko-niemiecki projekt edukacyjny Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie, do którego muzycy zaprosili młodych ludzi z Polski i Niemiec.

Na scenie w Kleist Forum wystąpi ponad 300 polskich i niemieckich aktorów. Są wśród nich m.in. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach, Społecznej Niepublicznej Szkoły Muzycznej, Zespołu Szkół z Rzepina i oczywiście Gimnazjum im. Karla Liebknechta z Frankfurtu. Sztuka nosi tytuł „"!?Wielkie uczucia/Große Gefühle!?".

O czym opowiada? - Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie tekstów samych uczniów inspirowanych sztuką „Romeo i Julia”, a muzycznie ilustrowany będzie muzyką Sergiusza Prokofiewa do baletu o tym samym tytule – wyjaśnia Dorota Rutka, koordynatorka projektu ze słubickiego ogólniaka.

Uczniowie bardzo wiele czasu spędzili na próbach. I włożyli w przygotowania wiele wysiłku. - Tańczyli, poprawiali swoją grę aktorską, nagrywali filmy uzupełniające przedstawienie, przymierzali kostiumy lub brali miary do ich przygotowania – wszystko po to, aby szykowane przedstawienie było „zapięte na ostatni guzik” i wypadło jak najlepiej – opowiada D. Rutka. A ich starania wspierał profesjonalny zespół złożony z choreografów, pedagogów teatralnych, kostiumologów, specjalistów od efektów specjalnych.

Wszystkim przedstawieniom towarzyszyć będzie muzyka na żywo - wydarzenie uświetnią muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie oraz dzieci i młodzież grające na instrumentach i tworzące wspólną orkiestrę.

Dziś efekty ich artystycznej pracy można było zobaczyć podczas próby generalnej otwartej dla publiczności. A wielkie premiera czeka nas w sobotę o godz. 14:00, oczywiście w Kleist Forum. Poniżej pełen harmonogram przedstawień.
  • premiera – 28 kwietnia, godz.14:00
  • II przedstawienie – 28 kwietnia, 17:00
  • III przedstawienie – 29 kwietnia, 15:00
Bilety na przedstawienia są do kupienia w kasie Kleist Forum. Cena: 12 euro dorośli, 4 euro dzieci, 24 euro bilet rodzinny. Uwaga, ilość miejsc ograniczona.

A jak było na próbach? Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez D. Rutkę.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama