Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
reklama
reklama

Górzyca zaprasza na festyn patriotyczny

„Kochamy Cię Polsko” to hasło, pod którym 3 maja w Górzycy odbędzie się festyn patriotyczny. Miłość do ojczyzny będzie wyrażana na wiele najróżniejszych sposobów: przez muzykę, panel historyczny czy pracownię flag i kotylionów dla dzieci.

gorzyca 3_maja

Trzeci maja, czyli rocznica uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, to radosny dzień. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza na festyn patriotyczny. Jego hasło brzmi prosto i szczerze: „Kochamy Cię Polsko”.

Zagrają w piłkę i... na instrumenach

Ten dzień rozpoczną piłkarze – o godz. 11 wybiegną na boisko w ramach Majowego Amatorskiego Turnieju Piłki Nożnej. A sam festyn zainauguruje wspólny przemarsz ulicami Górzycy, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. Zbiórka o godz. 15. przy Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano godzinę później, towarzyszyć mu będzie m.in. uroczyste podniesienie biało-czerwonej flagi.

A co w programie festynu? Wiele atrakcji o patriotycznym charakterze. O święcie przypominać będzie muzyka – oprócz wstępu wspomnianej już orkiestry dętej, której towarzyszyć będą mażoretki, zaśpiewają również lokalne zespoły: Nowinianki, Młodzi Duchem, a także Siedemnastka z Wędrzyna.

Atrakcje dla młodych patriotów

O miłości do Polski ze sceny opowiedzą także najmłodsi – swój blok patriotyczny zaprezentują dzieci i młodzież z górzyckich przedszkoli i podstawówki. A panel historyczny poprowadzi Michał Kunt. Nasi milusińscy nie będą narzekać na nudę podczas festynu. Z myślą o nich przygotowano plenerową pracownię flag i kotylionów oraz park rozrywki wymownie zatytułowany „Kto Ty jesteś?... Polak Mały!"

Rozrywkowe zakończenie

To jednak nie koniec tematycznych atrakcji: na wszystkich uczestników czekać będzie specjalna, biało-czerwona loteria szczęścia, przewidziano również losowanie ,,Szczęśliwego Patrioty”. Ci, którzy zgłodnieją, będą mogli spróbować przysmaków na stoiskach gastronomicznych. A na zakończenie coś dla „starszej młodzieży”: biesiada przy ognisku i potańcówka z zespołem Volt.

Impreza odbywa się pod patronatem portalu Słubice24.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama