Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Baletnica w mieście na fotografiach Pawła Janczaruka

W Galerii Okno w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury już niedługo będzie można oglądać zdjęcia autorstwa Pawła Janczaruka. Fotograf zabierze widzów do malowniczej Zielonej Góry, ale główną bohaterką zdjęć będzie nie miasto, a utalentowana baletnica.

baletnica w_miescie

Projekt ,,Baletnica w mieście” rozpoczął się jesienią 2015 roku. Ania Szafran, wielokrotna zwyciężczyni konkursów sztuki baletowej, i Paweł Janczaruk, uznany fotograf, zdobywca 75 nagród za wystawy zbiorowe, postanowili wykorzystać swoje talenty i wspólnie stworzyć cykl fotografii.

Tak powstały zdjęcia przedstawiające tancerkę bez scenicznego makijażu i kostiumu na tle urbanistycznej Zielonej Góry. Przedstawienie piękna ruchów baletnicy w przestrzeni miejskiej było dla nich obojga nie lada wyzwaniem.

Projekt obojga artystów jest wzorowany na podobnym ,,Ballerina Project”, który w 2000 roku zrealizował nowojorczyk Dane Shitagi. On również fotografował zawodowe tancerki w przestrzeni miejskiej.

A co o swoich doświadczeniach mówi P. Janczaruk? - Ania nie występuje tylko w roli tancerki, ale również uczestniczy w wyborze zdjęć. W czasie sesji wygląda to co prawda tak, jakby każde z nas robiło swoje, czyli Ania tańczy, a ja fotografuję, ale tak nie jest. To jest początek naszej pracy, która zaczyna się poza sesją – tak fotograf pisze na swojej stronie o tym projekcie. Wspólnie z Anną Szafran wybierają zdjęcia, rozmawiają o nich, dzięki czemu nawzajem poznają swoje artystyczne dziedziny: fotografię i balet.

Również słubiczanie będą mieli okazję lepiej poznać obie te sztuki. Artyści mają nadzieję, że wernisaż nie tylko poruszy mieszkańców, ale przede wszystkim uświadomi, że pasja jest dla człowieka wielkim skarbem.

Termin: 19.01.2018, godz. 18:00. Miejsce: Galeria Okno w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama