Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Misiowy konkurs rozstrzygnięty!

Znamy już najładniejszego Misia Uszatka! Słubicka biblioteka podliczyła głosy i ogłosiła, która z prac zachwyciła najbardziej i zdobyła największe uznanie wśród odbiorców. A już w najbliższy piątek uroczyste podsumowanie misiowego konkursu.

mis uszatek_bg

Przypomnijmy, rodzinny konkurs, którego głównym bohaterem był Miś Uszatek, został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Słubicach. Jej partnerem w tym zadaniu zostało Przedszkole Samorządowe nr 3, noszące imię lubianego pluszowego misia. A konkurs przeprowadzili dlatego, że Miś Uszatek w tym roku świętował 60 urodziny. I to trzeba było uczcić!

Frekwencja dopisała

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie postaci misia z klapniętym uszkiem, dowolną techniką i o dowolnej wielkości. A ponieważ na dobranockach o przygodach Uszatka i przyjaciół wychowały się całe pokolenia, misie mogły wspólnie tworzyć rodzinne drużyny.

I rodziny nie zawiodły: w bibliotece stawiły się 32 ręcznie wykonane misie, ale 4 nie spełniły wymagań regulaminu i ostatecznie do drugiego etapu zakwalifikowało się 28 postaci.

Misie Uszatki rozmaitej wielkości dumnie prezentowały się w budynku biblioteki i czekały na głosy. Można je oddawać nie tylko w Słubicach, ale również w filiach biblioteki w Górzycy, Rzepinie, Cybince i Ośnie Lubuskim. Okazało się, że głosów wpłynęło ponad 1000! 20 listopada komisja przeliczyła je dokładnie i ogłosiła wyniki.

To ich nagrodzono

Pierwsze miejsce zajął miś nr 18, wykonany przez 3-letniego Wojciecha Mikulskiego z Cybinki razem z mamą Małgorzatą, tatą Mirosławem i babcią Henią. Druga lokata przypadła w udziale misiowi nr 25, którego zrobiła 4-letnia Wiktoria Głodna z Ośna Lubuskiego, jej mama Agnieszka i siostra Małgorzata. Trzecim został miś numer 24, autorstwa 4-letniego Wojciecha Koszeli z Ośna Lubuskiego i rodziców Moniki oraz Krzysztofa.

Organizatorzy przyznali również dwa wyróżnienia: za misia nr 13 dla 6-letniej Nikoli Dziubińskiej ze Słubic i jej mamy Anety, i za misia nr 21 dla 7-letniej Pauliny Broniewskiej ze Słubic oraz jej rodziców.

Poniżej prezentacja nagrodzonych prac (fot. BPMiG Słubice).

Miś Uszatek

Miś Uszatek

Miś Uszatek

Miś Uszatek

Miś Uszatek

Uroczyste podsumowanie


Autorzy najładniejszych misiów odbiorą swoje nagrody w bibliotece podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się 24 listopada o godz. 16.00. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy uczestnicy konkursu. W jego trakcie zostanie również rozlosowana nagroda – niespodzianka, która trafi do jednego z autorów 1000 głosów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama