Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Rusza transVOCALE. Co ciekawego będzie w Słubicach? Mamy dla was zaproszenia
reklama
reklama

Rusza transVOCALE. Co ciekawego będzie w Słubicach? Mamy dla was zaproszenia

To już dziś! Po wielu miesiącach przygotowań i oczekiwań rusza 14. odsłona festiwalu transVOCALE. O tym co przygotowali organizatorzy pisaliśmy już parokrotnie. Dziś krótkie przypomnienie tego co będzie działo się po polskiej stronie. I oczywiście konkursy.

biff

Czwartkowa inauguacja

O 19.30 w Forum Kleista w sąsiednim Frankfurcie odbędzie się uroczyste otwarcie festiwalu połączone z koncertem poświęconym twórczości Udo Lindenberga, ikony niemieckiej sceny muzycznej. To druga w historii obu miast, własna produkcja koncertowa (pierwsza poświęcona była Markowi Grechucie). Widzowie usłyszą 20 piosenek, w tym 10 w autorskim przekładzie na język polski. Wszystko utrzymane w konwencji znanej m.in. ze słynnych koncertów MTV Unplugged.

Zmysłowy piątek

Dzień później, 17 listopada, będzie się z kolei działo po polskiej stronie. Najpierw w Collegium Polonicum o godz. 19:00 wystąpi Monika Brodka (bilety już wyprzedane), a następnie w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zagrają: Buslav (sala koncertowa, godz. 21:00) oraz Biff (sala kameralna, godz 22:30). Na te dwa koncerty bilety nadal są dostępne.

W sobotę nastrojowo i... tanecznie

Z kolei w sobotę będzie nieco bardziej soulowo i… tanecznie. O godz. 19:00 w Colpolu zobaczymy i usłyszymy Kubę Badacha, który zaprezentuje autorski projekt pt. Oldschool. Po nim, już w gościnnych murach SMOK-a, zagra nominowana do Fryderyków Bovska (sala koncertowa, godz. 21:00), a zwieńczeniem wieczoru będzie występ folkowej formacji Bubliczki (sala kameralna, godz. 22:30). Na sobotnie wydarzenia bilety nadal są dostępne.

Konkurs z biletami

Portal Słubice24 jest patronem medialnym wydarzenia. Z tej okazji dla naszych czytelników mamy niespodziankę: dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień imprezy (piątek i sobota) na koncerty organizowane w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wysłać do nas emailowe zgłoszenie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a w nim podać imię i nazwisko, login z portalu oraz kontaktowy nr telefonu. W temacie prosimy wpisać hasło „piątek” lub „sobota”, w zależności od wyboru dnia. Obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy. Wyniki jeszcze dzisiaj.

---

Cały program festiwalu znajdziecie na www.transvocale.eu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama