Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Monika Brodka gwiazdą transVOCALE 2017 - znamy szczegóły programu
reklama
reklama

Monika Brodka gwiazdą transVOCALE 2017 - znamy szczegóły programu

W listopadzie już po raz 14. odbędzie się festiwal transVOCALE, święto wielbicieli dobrej muzyki autorskiej w klubowym wydaniu. Niewątpliwą gratką będzie koncert Moniki Brodki, która zagra utwory z 3 ostatnich płyt. Oprócz niej wystąpią m.in. tacy artyści jak Kuba Badach, Buslav, Bubliczki, The Dead South.

brodka slubice

Listopad tradycyjnie w Słubicach i Frankfurcie jest mniej szary i ponury dzięki dobrej muzyce spod znaku transVOCALE. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada. Organizatorzy, transgraniczne stowarzyszenie transVOCALE e.V., właśnie zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące programu.

Trzy festiwalowe wieczory wypełnione będą muzyką w wykonaniu zespołów m.in. z Polski, Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych. Koncerty odbywać się będą w Kleist Forum, SMOK-u i Collegium Polonicum.

Czy warto wybrać się na transVOCALE? - Przyjdźcie Państwo do transVOCALE i przeżyjcie coś, co we Frankfurcie nad Odrą określane jest mianem piątej pory roku – zachęca Tomasz Pilarski, dyrektor SMOK.

Muzyczne „menu”

Jak co roku impreza rozpocznie się od koncertu inauguracyjnego, który poprzedzi uroczystość otwarcia z udziałem władz Słubic i Frankfurtu. Tym razem wszystko odbędzie się w murach Kleist Forum we Frankfurcie (16 listopada), a na scenie pojawią się muzycy z polsko-niemieckiego projektu Hommage an Udo Lindenberg.

Dzień później w SMOK-u zobaczymy polskich artystów. Pierwszym jest Buslav, właściwie Tomasz Nikodem Busławski, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Swój debiutancki album wydał rok temu.

Po nim na scenę wyjdzie zespół Biff, który tworzą byli muzycy legendarnego Pogodno. Jego wokalistka Ania Brachaczek współpracowała m.in. z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.

Dziać się będzie także po drugiej stronie Odry. 18 listopada w Kleist Forum będzie można posłuchać muzyków zza oceanu, czyli zespołów The Dead South z Kanady i Garland Jeffreys z USA. Wystąpią również Sarah-Jane Summers oraz Rainer von Vielen.

Soulowy Badach i energetyczne Bubliczki

Tego samego dnia w SMOK-u czekają nas kolejne koncerty w polskim składzie - na scenie pojawią się Bovska i Bubliczki. Ta pierwsza artystka - czyli Magda Grabowska-Wacławek - ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival i Opolu. Bubliczki natomiast to 7-osobowy zespół, który „miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią”.

Z kolei w Collegium Polonicum wystąpi charyzmatyczny Kuba Badach, wokalista, kompozytor oraz producent, który właśnie wydał pierwszy solowy album pt. "Oldschool". Promujący go utwór „Życie” można zobaczyć i posłuchać poniżej.Na główne danie Monika Brodka

Niewątpliwie gwiazdą największego formatu będzie Monika Brodka, która wystąpi 17 listopada w Collegium Polonicum. Będzie to dla niej powrót do klubowych koncertów. W ramach trasy zatytułowanej „Brodka Tour” spodziewać się możemy piosenek z 3 ostatnich wydawnictw artystki: „Clashes”, „LAX” i „Granda”.

Tradycyjnie u Brodki podczas koncertu nie zabraknie nowych aranżacji utworów, niespodziewanych zwrotów akcji i pięknej oprawy wizualnej. Sama artystka na zbliżający się koncert zaprasza fanów w taki, nieco tajemniczy, sposób.

- Nie mogę się doczekać tej klubowej energii, która nas czeka. Dawno nas nie było w takiej odsłonie. Już myślimy czym Was i siebie zaskoczyć – zapowiada. A dla przypomnienia mamy dla was utwór „Horses” z jej ostatniej płyty „Clashes”.Wejściówki na festiwal

Jak co roku w ramach festiwalu będą dostępne bilety na poszczególne wydarzenia oraz karnety na całą imprezę. Znamy już ceny biletów na koncerty w SMOK-u i Collegium Polonicum: Monika Brodka – 80 zł, Badach – 50 zł, Buslav i Biff – 30 zł, Bovska i Bubliczki – 30 zł. Z kolei karnet festiwalowy upoważniający do wejścia na wszystkie wydarzenia po obu stronach Odry będzie kosztować 150 zł.

Bilety będą będą kupienia w SMOK-u oraz (na wybrane wydarzenia) przez serwis online www.tiketto.pl. O bilety można też pytać we frankfurckim Kleist Forum.

Tradycyjnie, portal Słubice24 jest patronem medialnym festiwalu. Będą konkursy, a w nich do wygrania zaproszenia na wybrane wydarzenia. Śledźcie nas na bieżąco.

Poznaj szczegóły programu

Z całym programem festiwalem transVOCALE 2017 można zapoznać się na stronach organizatorów:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama