Słubice: 21 listopada 2018   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

Monika Brodka gwiazdą transVOCALE 2017 - znamy szczegóły programu

W listopadzie już po raz 14. odbędzie się festiwal transVOCALE, święto wielbicieli dobrej muzyki autorskiej w klubowym wydaniu. Niewątpliwą gratką będzie koncert Moniki Brodki, która zagra utwory z 3 ostatnich płyt. Oprócz niej wystąpią m.in. tacy artyści jak Kuba Badach, Buslav, Bubliczki, The Dead South.

brodka slubice

Listopad tradycyjnie w Słubicach i Frankfurcie jest mniej szary i ponury dzięki dobrej muzyce spod znaku transVOCALE. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada. Organizatorzy, transgraniczne stowarzyszenie transVOCALE e.V., właśnie zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące programu.

Trzy festiwalowe wieczory wypełnione będą muzyką w wykonaniu zespołów m.in. z Polski, Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych. Koncerty odbywać się będą w Kleist Forum, SMOK-u i Collegium Polonicum.

Czy warto wybrać się na transVOCALE? - Przyjdźcie Państwo do transVOCALE i przeżyjcie coś, co we Frankfurcie nad Odrą określane jest mianem piątej pory roku – zachęca Tomasz Pilarski, dyrektor SMOK.

Muzyczne „menu”

Jak co roku impreza rozpocznie się od koncertu inauguracyjnego, który poprzedzi uroczystość otwarcia z udziałem władz Słubic i Frankfurtu. Tym razem wszystko odbędzie się w murach Kleist Forum we Frankfurcie (16 listopada), a na scenie pojawią się muzycy z polsko-niemieckiego projektu Hommage an Udo Lindenberg.

Dzień później w SMOK-u zobaczymy polskich artystów. Pierwszym jest Buslav, właściwie Tomasz Nikodem Busławski, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Swój debiutancki album wydał rok temu.

Po nim na scenę wyjdzie zespół Biff, który tworzą byli muzycy legendarnego Pogodno. Jego wokalistka Ania Brachaczek współpracowała m.in. z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.

Dziać się będzie także po drugiej stronie Odry. 18 listopada w Kleist Forum będzie można posłuchać muzyków zza oceanu, czyli zespołów The Dead South z Kanady i Garland Jeffreys z USA. Wystąpią również Sarah-Jane Summers oraz Rainer von Vielen.

Soulowy Badach i energetyczne Bubliczki

Tego samego dnia w SMOK-u czekają nas kolejne koncerty w polskim składzie - na scenie pojawią się Bovska i Bubliczki. Ta pierwsza artystka - czyli Magda Grabowska-Wacławek - ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival i Opolu. Bubliczki natomiast to 7-osobowy zespół, który „miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią”.

Z kolei w Collegium Polonicum wystąpi charyzmatyczny Kuba Badach, wokalista, kompozytor oraz producent, który właśnie wydał pierwszy solowy album pt. "Oldschool". Promujący go utwór „Życie” można zobaczyć i posłuchać poniżej.Na główne danie Monika Brodka

Niewątpliwie gwiazdą największego formatu będzie Monika Brodka, która wystąpi 17 listopada w Collegium Polonicum. Będzie to dla niej powrót do klubowych koncertów. W ramach trasy zatytułowanej „Brodka Tour” spodziewać się możemy piosenek z 3 ostatnich wydawnictw artystki: „Clashes”, „LAX” i „Granda”.

Tradycyjnie u Brodki podczas koncertu nie zabraknie nowych aranżacji utworów, niespodziewanych zwrotów akcji i pięknej oprawy wizualnej. Sama artystka na zbliżający się koncert zaprasza fanów w taki, nieco tajemniczy, sposób.

- Nie mogę się doczekać tej klubowej energii, która nas czeka. Dawno nas nie było w takiej odsłonie. Już myślimy czym Was i siebie zaskoczyć – zapowiada. A dla przypomnienia mamy dla was utwór „Horses” z jej ostatniej płyty „Clashes”.Wejściówki na festiwal

Jak co roku w ramach festiwalu będą dostępne bilety na poszczególne wydarzenia oraz karnety na całą imprezę. Znamy już ceny biletów na koncerty w SMOK-u i Collegium Polonicum: Monika Brodka – 80 zł, Badach – 50 zł, Buslav i Biff – 30 zł, Bovska i Bubliczki – 30 zł. Z kolei karnet festiwalowy upoważniający do wejścia na wszystkie wydarzenia po obu stronach Odry będzie kosztować 150 zł.

Bilety będą będą kupienia w SMOK-u oraz (na wybrane wydarzenia) przez serwis online www.tiketto.pl. O bilety można też pytać we frankfurckim Kleist Forum.

Tradycyjnie, portal Słubice24 jest patronem medialnym festiwalu. Będą konkursy, a w nich do wygrania zaproszenia na wybrane wydarzenia. Śledźcie nas na bieżąco.

Poznaj szczegóły programu

Z całym programem festiwalem transVOCALE 2017 można zapoznać się na stronach organizatorów:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama