Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Droga krzyżowa Frankfurt - Słubice

Dla wszystkich chrześcijan na świecie trwa czas Wielkiego Postu. Nierozerwalnie związana z tym czasem procesja drogi krzyżowej odbędzie się także na terenie Słubic i Frankfurtu. 7 kwietnia pątnicy przejdą ulicami obu miast.

Droga krżyżowa Słubice

Droga krzyżowa jest nabożeństwem wielkopostnym o charakterze adoracyjnym. Polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu.

Ten wyjątkowy czas wspólnie przeżywają także chrześcijanie z obu stron Odry. Pierwszy raz na polsko-niemieckiej procesji spotkali się rok temu (zobacz reportaż). Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, bo pod jednym krzyżem wspólnie modlili się także prawosławni i ewangelicy.

W tym roku polsko-niemiecka procesja odbędzie się 7 kwietnia. Jej organizatorem jest Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ducha Świętego w Słubicach. Proboszcz ks. Henryk Wojnar oraz ks. Rafał Mocny ponownie zapraszają do udziału w ekumenicznej modlitwie wszystkich mieszkańców Słubic z obu parafii, a także mieszkańców Frankfurtu. Rozpoczęcie drogi krzyżowej przewidziano o godz. 19.30 w Kościele Mariackim we Frankfurcie. Swój przemarsz wierni zakończą w kościele św. Ducha w Słubicach.

Uczestnicy drogi krzyżowej przejdą ulicami obu miast, co będzie związane z utrudnieniami w ruchu drogowym. Planowane jest także zamknięcie mostu na Odrze dla ruchu samochodowego na czas przejścia procesji. Nasza redakcja, po uzyskaniu szczegółowych informacji od organizatorów, poinformuje o planowanych ograniczeniach w ruchu i czasie ich trwania.

Termin: 7.04.2017, godz. 19.30. Miejsce: Kościół Mariacki we Frankfurcie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama