Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Droga krzyżowa Frankfurt - Słubice

Dla wszystkich chrześcijan na świecie trwa czas Wielkiego Postu. Nierozerwalnie związana z tym czasem procesja drogi krzyżowej odbędzie się także na terenie Słubic i Frankfurtu. 7 kwietnia pątnicy przejdą ulicami obu miast.

Droga krżyżowa Słubice

Droga krzyżowa jest nabożeństwem wielkopostnym o charakterze adoracyjnym. Polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu.

Ten wyjątkowy czas wspólnie przeżywają także chrześcijanie z obu stron Odry. Pierwszy raz na polsko-niemieckiej procesji spotkali się rok temu (zobacz reportaż). Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, bo pod jednym krzyżem wspólnie modlili się także prawosławni i ewangelicy.

W tym roku polsko-niemiecka procesja odbędzie się 7 kwietnia. Jej organizatorem jest Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ducha Świętego w Słubicach. Proboszcz ks. Henryk Wojnar oraz ks. Rafał Mocny ponownie zapraszają do udziału w ekumenicznej modlitwie wszystkich mieszkańców Słubic z obu parafii, a także mieszkańców Frankfurtu. Rozpoczęcie drogi krzyżowej przewidziano o godz. 19.30 w Kościele Mariackim we Frankfurcie. Swój przemarsz wierni zakończą w kościele św. Ducha w Słubicach.

Uczestnicy drogi krzyżowej przejdą ulicami obu miast, co będzie związane z utrudnieniami w ruchu drogowym. Planowane jest także zamknięcie mostu na Odrze dla ruchu samochodowego na czas przejścia procesji. Nasza redakcja, po uzyskaniu szczegółowych informacji od organizatorów, poinformuje o planowanych ograniczeniach w ruchu i czasie ich trwania.

Termin: 7.04.2017, godz. 19.30. Miejsce: Kościół Mariacki we Frankfurcie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama