Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Film "Pani Weronika i jej chłopcy" dostępny w internecie

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji TVP nadała film pt. „Pani Weronika i jej chłopcy”, którego autorem jest słubiczanin Mariusz Konopka. Produkcję można już obejrzeć w internecie.

weronika-sebastianowicz01

Weronika Sebastianowicz jest prezeską Związku Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi i  wieloletnią działaczką na rzecz żołnierzy AK mieszkających w tym kraju. Za działalność partyzancką została skazana na 25 lat pobytu w sowieckim łagrze. Współcześnie prześladowana przez białoruskie władze, aresztowana za kolportaż polskiej prasy, żyje w skrajnym ubóstwie. W grudniu 2012 roku została wyróżniona przez Radę Miejską w Słubicach na tytułem "Honorowego Obywatela Słubic" (zobacz).

Jej historię opowiedział w swoim filmie pt. „Pani Weronika i jej chłopcy” Artur Pilarczyk. Dokument powstał we współpracy z Mariuszem Konopką i jego grupą Horyzont Studio. Film miał swoją premierę w Słubicach w październiku 2012. Natomiast 1 marca w godzinach południowych obraz został premierowo wyemitowany w telewizyjnej „Jedynce”.

Dla wszystkich, którym nie udało się dotąd zobaczyć filmu, mamy dobrą wiadomość. Telewizja Polska udostępnia go bezpłatnie na swojej platformie internetowej. Aby obejrzeć, wystarczy wejść na stronę VOD.TVP.PL.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama