Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

pado lokata

Potrzeba oszczędzania

Każdy z nas pragnie stabilizacji. Oczekuje bezpieczeństwa, a także optymizmu podczas wybiegania swoimi myślami w odległą przyszłość. Powszechnie wiadomo, że źródłem naszego zadowolenia i harmonii jest odpowiednie zaplecze finansowe. Kiedy dysponujemy odpowiednimi środkami nie czujemy strachu, nie obawiamy się o to, że drobny, niezaplanowany wydatek zrujnuje naszą sytuację materialną. Jedynym sposobem, który może zapewnić nam bufor bezpieczeństwa w życiu jest właściwy sposób oszczędzania. Wszyscy zadajemy sobie te same pytania. Jak oszczędzać skutecznie? Gdzie ulokować nasze aktualne nadwyżki finansowe tak, aby stanowiły źródło przyszłych inwestycji? Jedno jest pewne. Najlepsze lokaty dla Ciebie czekają na stronie PADO24!

Lokata lekiem na problemy życiowe

Biorąc sprawy we własne ręce najczęściej decydujemy się na lokaty bankowe. Lokaty pozwalają na wygenerowanie stosunkowo dużych zysków przy niewielkim poziomie ryzyka. Oszczędzanie za pomocą lokat bankowych nie wymaga od potencjalnego klienta specjalistycznej wiedzy finansowo – ekonomicznej, nie nadwyręża również jego sytuacji materialnej. Minusem lokat jest jednak zamrożenie środków na stosunkowo długi czas. Ewentualne zerwanie lokaty przed upływem wyznaczonego terminu skutkuje utratą prognozowanych odsetek.

Czym kierować się przy wyborze lokaty?

Istnieje kilka czynników, które każdy z nas powinien wziąć pod uwagę przy wyborze lokaty. Oto one:
  • Wysokość oprocentowania
Wysokość oprocentowania ma zasadniczy wpływ na zysk, jaki uda się wygenerować podczas trwania lokaty. Istnieją dwa rodzaje oprocentowania: nominalne i realne. Oprocentowanie nominalne nie jest ono równoznaczne z naszym rzeczywistym zyskiem, natomiast realne uwzględnia 19% podatku koniecznego do odprowadzenia. To właśnie oprocentowanie realne powinno stanowić dla nas podstawowy wzorzec.
  • Kapitalizacja odsetek
Częstotliwość kapitalizacji odsetek związana jest z tym, jak często bank dopisuje odsetki do podstawowej kwoty. Pomiędzy częstotliwością kapitalizacji a zyskiem, jaki przynosi lokata istnieje bardzo silna zależność: im częstsza kapitalizacja tym większy zysk z lokaty.
  • Rodzaj oprocentowania
Stała stopa procentowa stosowana jest w przypadku lokat krótkoterminowych, zaś w przypadku zmiennej stopy procentowej wszystko uzależnione jest od zmian stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Wraz z kwotą i długością czasu trwania lokaty rośnie progresywna stopa procentowa.
  • Czas trwania lokaty
Banki oferują klientom lokaty: miesięczne, kwartalne, półroczne, a także roczne. Można również zdecydować się na lokaty jednodniowe czy dziesięcioletnie.
  • Kwota lokaty
Należy dokładnie sprawdzić, czy wpłacona przez nas kwota wystarczy, aby otrzymać odsetki na odpowiednio wysokim poziomie.
  • Dodatkowe opłaty
Warto sprawdzić, czy bank pobiera jakieś dodatkowe opłaty, jeśli okaże się, ze tak, należy sprawdzić jakie i w jakiej wysokości.
  • Zerwanie umowy przed upływem oznaczonego terminu
Zazwyczaj zerwanie umowy przed upływem terminu wiąże się z utratą naliczonych odsetek.

Podatek Belki

Zyski z lokat obciążone są 19-procentowym podatkiem od zysków kapitałowych. Bank zajmuje się tą kwestią, poprzez odliczanie po każdorazowej kapitalizacji 19 procent od zysku. Kapitał nie podlega jednak opodatkowaniu.

pado logo

Każdy, kto jest zainteresowany założeniem własnej lokaty, powinien szukać wszystkich potrzebnych informacji na stronie PADO24. Tylko u nas, zupełnie za darmo, można zapoznać się ze wszystkimi najlepszymi lokatami krótkoterminowymi oraz długoterminowymi. Serwis zawiera gotowe rozwiązania, dostępne dla każdego. Przedstawia wnikliwą analizę poszczególnych ofert, a także przystępny sposób wyjaśnienia poruszanych zagadnień. Dzięki serwisowi PADO24 nie trzeba spędzać wielu godzin na przeszukiwaniu Internetu. Wszystko w łatwy, szybki i przyjemny sposób znajdziesz jednym miejscu. PADO24 to gwarancja Twojego sukcesu!

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.