Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Termin otwarcia basenu przesunięty

Planowane na 4 lipca otwarcie miejskiego basenu nie dojdzie do skutku. Ze względu na wyjątkowo niski stan wód gruntowych napełnianie basenu wodą trwa dłużej niż w latach poprzednich. W basenie w Słubicach wykąpiemy się najwcześniej za kilka dni.

Choć woda do basenu leci już od ponad tygodnia, w dalszym ciągu jest jej zbyt mało, żeby na teren obiektu można było wpuścić spragnionych kąpieli mieszkańców Słubic.

basen napelnianie

- Wolniejsze niż zazwyczaj tempo napełniania niecki basenu spowodowane jest niskim poziomem wód gruntowych i słabym ciśnieniem - wyjaśnia Zbigniew Sawicki, prezes SOSiR-u. - Wiedząc jaka jest sytuacja puściliśmy wodę do basenu trzy dni wcześniej niż zazwyczaj. To i tak nie pomogło - dodaje.

Stąd planowane na 4 lipca otwarcie basenu zostanie przesunięte o kilka dni. Kiedy dokładnie? Wg deklaracji prezesa będzie to najprawdopodobniej czwartek lub piątek. Po napełnieniu niecki wodą Sanepid musi jeszcze wykonać wymagane przepisami badania. Gdy wszystko będzie w porządku, dopiero wtedy obiekt zostanie otwarty i udostępniony słubiczanom.

O sprawie będziemy na bieżąco informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama