Słubice: 25 września 2017   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Termin otwarcia basenu przesunięty

Planowane na 4 lipca otwarcie miejskiego basenu nie dojdzie do skutku. Ze względu na wyjątkowo niski stan wód gruntowych napełnianie basenu wodą trwa dłużej niż w latach poprzednich. W basenie w Słubicach wykąpiemy się najwcześniej za kilka dni.

Choć woda do basenu leci już od ponad tygodnia, w dalszym ciągu jest jej zbyt mało, żeby na teren obiektu można było wpuścić spragnionych kąpieli mieszkańców Słubic.

basen napelnianie

- Wolniejsze niż zazwyczaj tempo napełniania niecki basenu spowodowane jest niskim poziomem wód gruntowych i słabym ciśnieniem - wyjaśnia Zbigniew Sawicki, prezes SOSiR-u. - Wiedząc jaka jest sytuacja puściliśmy wodę do basenu trzy dni wcześniej niż zazwyczaj. To i tak nie pomogło - dodaje.

Stąd planowane na 4 lipca otwarcie basenu zostanie przesunięte o kilka dni. Kiedy dokładnie? Wg deklaracji prezesa będzie to najprawdopodobniej czwartek lub piątek. Po napełnieniu niecki wodą Sanepid musi jeszcze wykonać wymagane przepisami badania. Gdy wszystko będzie w porządku, dopiero wtedy obiekt zostanie otwarty i udostępniony słubiczanom.

O sprawie będziemy na bieżąco informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz pomysł budowy basenu w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama