Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Kajakarze wysprzątali Pliszkę (foto)

Pierwsze tygodnie wiosny to na Pliszce tradycyjnie początek sezonu kajakowego. Grupa Marka Konatkowskiego postanowiła zrobić przyjemne z pożytecznym i zorganizowała spływ pod hasłem "Wiosenne śmiecionosz" połączony ze sprzątaniem rzeki.

Tradycja wiosennego sprzątania wprost z kajaka ma już kilka lat. Wszystko po to, aby pomóc ulubionej rzece i otaczającej ją pięknej przyrodzie. Żeby było jeszcze radośniej, kajakarze co roku wymyślają nietuzinkowe nakrycia głowy, a twarz przyozdabiają malunkami.

W tym roku chętnych do wspólnej akcji było tyle, że organizatorzy podzielili ich na dwie grupy. Jedna sprzątała odcinek Sądów - Koziczyn, a druga Koziczyn - Urad.

Pracy było co niemiara, bo śmieci co roku niestety nie ubywa. Puszki, butelki, plastikowe torby, metalowe odpady - to wszystko zalega w meandrach rzeki powodując jej degradację.

Na koniec kajakarze-ekolodzy spotkali się w Koziczynie na wspólnym ognisku. Przy kiełbasce komentowano wyłowione "skarby" oraz co bardziej wymyślne sposoby pokonywania naturalnych przeszkód.

- Choć pogoda była w kratę, to dobrych humorów nam nie zabrakło - powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Dorota Rutka. - Cieszymy się, że co roku nie brakuje osób wrażliwych na piękno otaczającej nas przyrody. Byli z nami kajakarze nie tylko ze Słubic i Cybinki, ale także Zielonej Góry, Berlina, Gubina, Sulechowa i Żagania. Dziękujemy za medialną pomoc portalowi Słubice24. Po ogłoszeniach na Waszej stronie zgłosiło się sporo nowych ludzi. To bardzo budujące. Umówiliśmy się już na kolejne spływy - dodała.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spływu. Autorami fotek są Marek Konatkowski, Marko Rohe i Dorota Rutka.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama