Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Będzie miejski autobus do Kunowic - zobacz rozkład jazdy

To już pewne - od 1 maja na trasie Słubice - Kunowice będzie jeździć miejski autobus. Zostaną także uruchomione kursy do przystanku kolejowego na wylocie Słubic przy ul. Transportowej. O uruchomienie tych kursów od dawna postulowali sami mieszkańcy.

Nowe połączenia, podobnie jak całą komunikację miejską na terenie gminy Słubice, będzie obsługiwać firma Transhand. Z gminnej kasy na ten cel zostanie wydanych dodatkowe 30 tys. zł rocznie (łącznie cała komunikacja pochłania 160 tys. złotych).

- Warto wydać te pieniądze, bo Kunowice to już niemal dzielnica Słubic, a przystanek kolejowy jest tak daleko od miasta, że niełatwo dotrzeć tam pieszo - podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Z Kunowic do Słubic będzie można dostać się o trzech różnych porach, podobnie jak ze Słubic do Kunowic. Nie będzie jednak kursów w godzinach szczytu. Może się to zmienić w przyszłym roku, bo gmina chce, żeby miejski autobus dojeżdżał od stycznia także na terminal w Świecku.

- Wtedy kupimy drugi autobus miejski i będziemy mieć możliwość jeździć do Kunowic także w innych godzinach. Na razie kursy są tak ustawione, żeby mieszkańcy Kunowic mogli dojechać do lekarza w Słubicach czy na zakupy - mówi szef Transhandu Tadeusz Jacek.

Z kolei do przystanku kolejowego zaplanowano cztery kursy, dostosowane do godzin przyjazdu pociągów, które zatrzymują się w Słubicach. Chodzi o pociągi z Frankfurtu do Poznania i z Poznania do Frankfurtu, które jeżdżą na razie tylko w weekendy (od piątku do niedzieli). Autobusy jadące na przystanek kolejowy zahaczać też będą o ulicę Powstańców Wielkopolskich, gdzie wkrótce powstanie odpowiedni przystanek.

Rozkład jazdy autobusów
  • Z dworca autobusowego w Słubicach do Kunowic: 7.38, 12.40, 15.48 (dni powszednie).
  • Z Kunowic do Słubic: 8.10, 12.55, 16.10 (dni powszednie).
  • W soboty i niedziele do Kunowic będzie jeździł tylko jeden autobus o 12.40 z dworca w Słubicach, powrót: 12.55 z przystanku w Kunowicach (przy szkole).
  • Kurs do przystanku kolejowego przy ul. Transportowej (piątki, soboty i niedziele) z dworca autobusowego w Słubicach: 8.43, 11.55, 16.43, 17.45. Powrót z przystanku do Słubic: 9.00, 12.15, 17.35, 18.20.

Informację o autobusie oraz rozkładzie jazdy przekazała nam Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama