Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
reklama
reklama

Będzie miejski autobus do Kunowic - zobacz rozkład jazdy

To już pewne - od 1 maja na trasie Słubice - Kunowice będzie jeździć miejski autobus. Zostaną także uruchomione kursy do przystanku kolejowego na wylocie Słubic przy ul. Transportowej. O uruchomienie tych kursów od dawna postulowali sami mieszkańcy.

Nowe połączenia, podobnie jak całą komunikację miejską na terenie gminy Słubice, będzie obsługiwać firma Transhand. Z gminnej kasy na ten cel zostanie wydanych dodatkowe 30 tys. zł rocznie (łącznie cała komunikacja pochłania 160 tys. złotych).

- Warto wydać te pieniądze, bo Kunowice to już niemal dzielnica Słubic, a przystanek kolejowy jest tak daleko od miasta, że niełatwo dotrzeć tam pieszo - podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Z Kunowic do Słubic będzie można dostać się o trzech różnych porach, podobnie jak ze Słubic do Kunowic. Nie będzie jednak kursów w godzinach szczytu. Może się to zmienić w przyszłym roku, bo gmina chce, żeby miejski autobus dojeżdżał od stycznia także na terminal w Świecku.

- Wtedy kupimy drugi autobus miejski i będziemy mieć możliwość jeździć do Kunowic także w innych godzinach. Na razie kursy są tak ustawione, żeby mieszkańcy Kunowic mogli dojechać do lekarza w Słubicach czy na zakupy - mówi szef Transhandu Tadeusz Jacek.

Z kolei do przystanku kolejowego zaplanowano cztery kursy, dostosowane do godzin przyjazdu pociągów, które zatrzymują się w Słubicach. Chodzi o pociągi z Frankfurtu do Poznania i z Poznania do Frankfurtu, które jeżdżą na razie tylko w weekendy (od piątku do niedzieli). Autobusy jadące na przystanek kolejowy zahaczać też będą o ulicę Powstańców Wielkopolskich, gdzie wkrótce powstanie odpowiedni przystanek.

Rozkład jazdy autobusów
  • Z dworca autobusowego w Słubicach do Kunowic: 7.38, 12.40, 15.48 (dni powszednie).
  • Z Kunowic do Słubic: 8.10, 12.55, 16.10 (dni powszednie).
  • W soboty i niedziele do Kunowic będzie jeździł tylko jeden autobus o 12.40 z dworca w Słubicach, powrót: 12.55 z przystanku w Kunowicach (przy szkole).
  • Kurs do przystanku kolejowego przy ul. Transportowej (piątki, soboty i niedziele) z dworca autobusowego w Słubicach: 8.43, 11.55, 16.43, 17.45. Powrót z przystanku do Słubic: 9.00, 12.15, 17.35, 18.20.

Informację o autobusie oraz rozkładzie jazdy przekazała nam Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama