Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Sprzątanie Pliszki w kajakach (foto)

Od naszej stałej korespondentki Doroty Rutki otrzymaliśmy relację ze spływu kajakowego rzeką Pliszką połączoną ze sprzątaniem rzeki. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć.

Sprzątanie rzeki Pliszki
Część "zbiorów" znalezionych i sprzątniętych podczas spływu

W ostatnią sobotę 18 kwietnia odbyło się kolejne, tradycyjne już sprzątanie rzeki, połączone ze spływem kajakowym. Tym razem grupa Marka Konatkowskiego z Cybinki postanowiła posprzątać dłuższy fragment rzeki i w tym celu ochotnicy zostali podzieleni na dwie ekipy.

Jedna grupa płynęła z Sądowa do Koziczyna, druga wyruszyła z Koziczyna i popłynęła do Uradu. Te odcinki rzeki położone są najbliżej ujścia do Odry i przepływają przez miejscowości Sądów, Koziczyn oraz Urad, w związku z czym są niestety najbardziej narażone na zaśmiecanie.

Dodatkowym tematem spływu były nietypowe, śmieszne nakrycia głowy, więc do sprzątania rzeki wyruszyły zające, blond-czołgistki, diabełki i inni „postrzeleńcy”.  Kajakarzom towarzyszyła typowo kwietniowa pogoda – nie zabrakło słońca, deszczu, a nawet gradu.

Nic jednak nie było w stanie popsuć dobrych humorów. Po spływie obie ekipy spotkały się w Koziczynie, opróżniły kajaki z zebranych śmieci, posegregowały je i zasiadły po zasłużonej pracy przy wspólnym ognisku.

Zapraszamy na przyszłe spływy kajakowe o których z pewnością poinformujemy już niebawem!Tekst: Dorota Rutka
Zdjęcia: A. Musiał, M. Rohe, D. Rutka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama