Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golicach zajęli 6 miejsce w finale wojewódzkim konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Podczas turniejowych zmagań w Zielonej Górze musieli wykazać się znajomością m.in. przepisów ruchu drogowego, czy sposobu udzielania pierwszej pomocy.

golice brd zgora

Młodzi Goliczanie wygrali wcześniej eliminacje rejonowe, dzięki czemu wywalczyli prawo startu w lubuskim finale. Finałowy konkurs składał się z 20 testowych pytań na które odpowiadał trzyosobowy zespół w składzie: Piotr Żak, Alan Krajna i Marek Zieliński.

- Nie sprawiło to chłopakom większych trudności, jednak inne drużyny były również doskonale przygotowane. Efekt był taki, że po bardzo wyrównanej walce nasi zajęli 6 miejsce w stawce 14 drużyn najlepszych w całym województwie - relacjonuje Monika Palkij z SP Golice.

Turniej rokrocznie jest rozgrywany w ramach ogólnopolskiego programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Lubuski finał organizowany był już po raz dziesiąty. Jak szacują organizatorzy, od początku trwania akcji wzięło w nim udział blisko 80 tysięcy dzieci. Kolejna edycja już za rok.