Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Będzie komunikacja miejska w Słubicach

O planach uruchomienie komunikacji miejskiej w Słubicach mówiło się już od dawna, szczególnie po uruchomieniu transgranicznego autobusu. Kilka dni temu Urząd Miejski w Słubicach oficjalnie poinformował o rozpoczęciu procedur przetargowych w sprawie uruchomienia linii autobusowej na terenie naszego miasta.

- Proponowana trasa powinna skomunikować miasto w taki sposób, żeby uwzględnić przemieszczanie się dzieci i młodzieży do szkół, mieszkańców (w tym pracowników bazaru) do SOSiR oraz na cmentarz komunalny, skomunikowanie ulic Grzybowej i Obozowej z centrum miasta, dojazd pracowników do zakładów znajdujących się w KSSSE i z powrotem – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Komunikacja miejska Słubice

Wg informacji zawartych w dokumentacji przetargowej uruchomienie linii autobusowej ma nastąpić 18 marca tego roku. Nowa linia będzie niezależnym przedsięwzięciem od funkcjonującej obecnie komunikacji transgranicznej. Umowa z wyłonionym w przetargu przewoźnikiem będzie zawarta na jeden rok.

Autobusy będą kursować w dni robocze, a cena pojedynczego biletu będzie oscylować w granicach 2 zł. Bilet miesięczny ma kosztować nie więcej niż 50 zł.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące przewidywanej trasy komunikacji miejskiej oraz rozkładu jazdy autobusów:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama