Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Będzie komunikacja miejska w Słubicach

O planach uruchomienie komunikacji miejskiej w Słubicach mówiło się już od dawna, szczególnie po uruchomieniu transgranicznego autobusu. Kilka dni temu Urząd Miejski w Słubicach oficjalnie poinformował o rozpoczęciu procedur przetargowych w sprawie uruchomienia linii autobusowej na terenie naszego miasta.

- Proponowana trasa powinna skomunikować miasto w taki sposób, żeby uwzględnić przemieszczanie się dzieci i młodzieży do szkół, mieszkańców (w tym pracowników bazaru) do SOSiR oraz na cmentarz komunalny, skomunikowanie ulic Grzybowej i Obozowej z centrum miasta, dojazd pracowników do zakładów znajdujących się w KSSSE i z powrotem – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Komunikacja miejska Słubice

Wg informacji zawartych w dokumentacji przetargowej uruchomienie linii autobusowej ma nastąpić 18 marca tego roku. Nowa linia będzie niezależnym przedsięwzięciem od funkcjonującej obecnie komunikacji transgranicznej. Umowa z wyłonionym w przetargu przewoźnikiem będzie zawarta na jeden rok.

Autobusy będą kursować w dni robocze, a cena pojedynczego biletu będzie oscylować w granicach 2 zł. Bilet miesięczny ma kosztować nie więcej niż 50 zł.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące przewidywanej trasy komunikacji miejskiej oraz rozkładu jazdy autobusów:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama