Słubice: 20 listopada 2019   |   Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
reklama
reklama

Noworoczne spotkanie kajakarzy (foto)

Klub żeglarski Pasat ze Słubic był organizatorem spotkania sylwestrowo-noworocznego, które odbyło się nad jeziorem Chycina niedaleko Międzyrzecza. Zapraszamy do przeczytania relacji przygotowanej przez Dorotę Rutkę, uczestniczkę spływu.

Dobra zabawa w sylwestrowy wieczór kojarzy się na ogół z balami lub domową imprezą w gronie znajomych i przyjaciół. Miłośnicy kajaków z Klubu Żeglarskiego Pasat w Słubicach postanowili jednak, że i w ten dzień nie rozstaną się z ulubioną formą spędzania czasu wolnego i także tego szczególnego, zimowego wieczoru nie zrezygnują z bliskiego kontaktu z przyrodą.

Jako miejsce spotkania wybrano leśne biwakowisko nad Jeziorem Chycina w okolicach Międzyrzecza, a do wspólnego pływania i świętowania zaproszono także zaprzyjaźnionych niemieckich kajakarzy.

W ciągu dnia najpierw postawiono namioty, a następnie wszyscy zgodnie wsiedli do kajaków, aby rozejrzeć się po okolicy i przy okazji nazbierać drewna na sylwestrowe ognisko. Pogoda sprzyjała. Temperatura nawet w nocy nie spadła poniżej 5˚C, a mimo to w wielu zakamarkach Jeziornej Strugi łączącej Jezioro Chycina z Zalewem Bledzewskim i tym samym z rzeką Obrą, kajakarze musieli pokonywać zamarznięte fragmenty trasy i bawić się w „lodołamaczy”, aby móc kontynuować spływ.


Po powrocie, przy miło trzaskającym ognisku i pod rozgwieżdżonym niebem grano na gitarze, śpiewano i rozmawiano po polsku, niemiecku i angielsku, próbowano niemieckiej zupy gulaszowej, polskiej sałatki, śledzika, piernika i tak w gronie ludzi połączonych wspólną pasją powitano Nowy 2013 Rok. 

[fot. klub żeglarski Pasat/ tekst: Dorota Rutka]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama