Słubice: 25 listopada 2017   |   Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
reklama
reklama

Okradziono magazyn hufca ZHP

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy okradli magazyn hufca ZHP. Łupem złodziei padły przedmioty żeliwne, miedziane i aluminiowe. Wartość skradzionych rzeczy oszacowano na dwa tysiące złotych.

We wtorek na Komendę Powiatową Policji w Słubicach zgłosiła się osoba, z relacji której wynikało, że z magazynu Komendy Hufca ZHP nieznani sprawcy ukradli garnki, czajniki i inne akcesoria kuchenne. Wg relacji zgłaszającego, proceder miał trwać już od połowy czerwca.

Po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze otrzymali informację, że dwóch mężczyzn przyniosło prawdopodobnie skradzione przedmioty do jednego z punktów skupu złomu.

- Policjanci uzyskali informację, że mężczyźni, którzy przynieśli skradzione przedmioty mogą w godzinach wieczornych pojawić się w punkcie. Informacje uzyskane przez policjantów potwierdziły się. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 44 lat - powiedziała Magdalena Tubaj, rzecznik prasowy KPP.

zlodzieje-hufiec

W trakcie zatrzymania obaj byli pod wpływem alkoholu. Na komendzie został im przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo złodziejom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

[fot. KPP Słubice]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama