Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Okradziono magazyn hufca ZHP

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy okradli magazyn hufca ZHP. Łupem złodziei padły przedmioty żeliwne, miedziane i aluminiowe. Wartość skradzionych rzeczy oszacowano na dwa tysiące złotych.

We wtorek na Komendę Powiatową Policji w Słubicach zgłosiła się osoba, z relacji której wynikało, że z magazynu Komendy Hufca ZHP nieznani sprawcy ukradli garnki, czajniki i inne akcesoria kuchenne. Wg relacji zgłaszającego, proceder miał trwać już od połowy czerwca.

Po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze otrzymali informację, że dwóch mężczyzn przyniosło prawdopodobnie skradzione przedmioty do jednego z punktów skupu złomu.

- Policjanci uzyskali informację, że mężczyźni, którzy przynieśli skradzione przedmioty mogą w godzinach wieczornych pojawić się w punkcie. Informacje uzyskane przez policjantów potwierdziły się. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 44 lat - powiedziała Magdalena Tubaj, rzecznik prasowy KPP.

zlodzieje-hufiec

W trakcie zatrzymania obaj byli pod wpływem alkoholu. Na komendzie został im przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo złodziejom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

[fot. KPP Słubice]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama