Słubice: 21 lutego 2019   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

Działaj Lokalnie 2012 - dotacje dla organizacji i stowarzyszeń

Nadal można składać wnioski w ramach lokalnego konkursu grantowego "Działaj Lokalnie" organizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Na realizację swoich pomysłów można otrzymać nawet 6000 złotych.

Program "Działaj Lokalnie" realizowany jest od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim aktywizacja lokalnych społeczności. Fundacja CP jest jedną z ponad 50 lokalnych organizacji grantowych (LOG), które mogą organizować lokalne konkursy, przyznając startującym podmiotom dofinansowanie.

Kto może składać?
Program "Działaj Lokalnie 2012" prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach, klubach sportowych, fundacjach oraz grupach nieformalnych, Od 2012 roku złożyć wniosek może także grupa inicjatywna składająca się z trzech osób mających wspólny pomysł na działanie wpisujące się w idee programu. Taka grupa może złożyć wniosek w tzw formule "Inicjatywa DL".

Na co można otrzymać dotację?
W Programie "Działaj Lokalnie 2012" wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

Dotacje mogą być przeznaczona na projekty związane z: pomocą społeczną, nauką, edukacją, oświatą i wychowaniem, kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i tradycji, ochroną zdrowia, działaniem na rzecz osób niepełnosprawnych, promocją zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy, upowszechnianiem i ochroną praw kobiet, krajoznawstwem oraz wypoczynkiem dzieci i młodzieży, ekologią i ochroną zwierząt, ochroną dziedzictwa przyrodniczego, porządkiem i bezpieczeństwem publicznym, przeciwdziałaniem patologiom społecznym, upowszechnianiem i ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działaniami wspomagającymi rozwój demokracji, promocją i organizacją wolontariatu, działalnością charytatywną oraz działalnością wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Termin składania wniosków: 25 kwietnia 2012.

Pliki do pobrania:
Kontakt:
  • Karol Duer, Koordynator Działaj Lokalnie VII
  • Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
  • ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice
  • tel. 95 759 2444
  • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama