Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Działaj Lokalnie 2012 - dotacje dla organizacji i stowarzyszeń
reklama
reklama

Działaj Lokalnie 2012 - dotacje dla organizacji i stowarzyszeń

Nadal można składać wnioski w ramach lokalnego konkursu grantowego "Działaj Lokalnie" organizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Na realizację swoich pomysłów można otrzymać nawet 6000 złotych.

Program "Działaj Lokalnie" realizowany jest od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim aktywizacja lokalnych społeczności. Fundacja CP jest jedną z ponad 50 lokalnych organizacji grantowych (LOG), które mogą organizować lokalne konkursy, przyznając startującym podmiotom dofinansowanie.

Kto może składać?
Program "Działaj Lokalnie 2012" prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach, klubach sportowych, fundacjach oraz grupach nieformalnych, Od 2012 roku złożyć wniosek może także grupa inicjatywna składająca się z trzech osób mających wspólny pomysł na działanie wpisujące się w idee programu. Taka grupa może złożyć wniosek w tzw formule "Inicjatywa DL".

Na co można otrzymać dotację?
W Programie "Działaj Lokalnie 2012" wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

Dotacje mogą być przeznaczona na projekty związane z: pomocą społeczną, nauką, edukacją, oświatą i wychowaniem, kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i tradycji, ochroną zdrowia, działaniem na rzecz osób niepełnosprawnych, promocją zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy, upowszechnianiem i ochroną praw kobiet, krajoznawstwem oraz wypoczynkiem dzieci i młodzieży, ekologią i ochroną zwierząt, ochroną dziedzictwa przyrodniczego, porządkiem i bezpieczeństwem publicznym, przeciwdziałaniem patologiom społecznym, upowszechnianiem i ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działaniami wspomagającymi rozwój demokracji, promocją i organizacją wolontariatu, działalnością charytatywną oraz działalnością wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Termin składania wniosków: 25 kwietnia 2012.

Pliki do pobrania:
Kontakt:
  • Karol Duer, Koordynator Działaj Lokalnie VII
  • Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
  • ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice
  • tel. 95 759 2444
  • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama