Słubice: 19 listopada 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
reklama
reklama

Praca w Niemczech – ubezpieczenie zdrowotne w AOK!

Od 1 maja obywatele Polski mają nieograniczony dostęp do niemieckiego rynku pracy. Ta nowa sytuacja otwiera przed pracownikami nowe możliwości, ale niesie za sobą również pewne obowiązki związane między innymi z zabezpieczeniem społecznym.

W szczególności dotyczy to ubezpieczenia zdrowotnego samych pracowników, ale w niektórych przypadkach również członków ich rodzin, którzy objęci są ubezpieczeniem rodzinnym.

W momencie podjęcia zatrudnienia na terenie Niemiec pracodawca zapyta Państwa o wskazanie kasy chorych, do której ma Państwa zgłosić. Ubezpieczenie zdrowotne oraz pielęgnacyjne jest w Niemczech obowiązkowe i nie można go uniknąć! Niedopełnienie tego obowiązku pociąga za sobą przykre konsekwencje prawne oraz finansowe, które dotykają zarówno pracodawcę jak i pracownika. Pozostaje więc tylko wybór odpowiedniej kasy chorych.

aok_baner
AOK Nordost jest największą kasą w Berlinie, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim, a więc w regionie sąsiadującym z województwami lubuskim i zachodniopomorskim. Z naszych usług korzysta 1,8 miliona ubezpieczonych.

Z tego powodu Kasa Chorych AOK Nordost przygotowała specjalną ofertę obsługi dla polskich pracowników przybywających na teren Niemiec. Oferta ta oparta jest na poradnictwie w języku polskim i obejmuje porady indywidualne, infolinię oraz portal internetowy www.aok.pl. Dzięki wieloletniej współpracy z polskimi instytucjami ubezpieczeń społecznych mamy również bardzo dobre rozeznanie w zasadach obowiązujących w Polsce.

Działając w oparciu o motto "AOK – Twoje zdrowie w dobrych rękach", zawsze przygotowujemy oferty dopasowane do potrzeb w konkretnym przypadku.

Wychodząc naprzeciw licznej grupie Klientów zamieszkujących w regionie przygranicznym, udzielamy darmowych porad dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech w języku polskim w naszym punkcie obsługi we Frankfurcie nad Odrą, Rudolf-Breitscheid-Straße 13 (koło Kleist Forum).

Aby skorzystać z porad prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem
infolinii 0049 3312 7722 6575 lub zgłoszenie na portalu www.aok.pl.

[artykuł reklamowy]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama