Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Konsultacje w sprawie przebudowy pl. Bohaterów

Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie planów przebudowy placu Bohaterów i modernizacji pomnika. Plac Bohaterów odgrywa w świadomości i życiu mieszkańców niebagatelną rolę. By decyzja o kształcie modernizacji była podjęta wspólnie z mieszkańcami, Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych. Pl. Bohaterów to obszar wypoczynku i rekreacji mieszkańców, a także wydarzeń o charakterze kulturalnym i patriotycznym.

Rozpoczęte dwa lata temu prace modernizacyjne przewidywały dwa etapy zmian wizerunku placu, tak by nie stracił on swych dotychczasowych walorów, jednak by zmienił się jego wygląd na bardziej atrakcyjny i użyteczny. Plany przebudowy obejmują renowację płyty placu, budowę miejsc parkingowych i placów zabaw, miejsc dla osób starszych oraz wykonanie oświetlenia i monitoringu.

Konsultacje dot. przebudowy pl. Bohaterów


By optymalnie wykorzystać przestrzeń, planowane jest także przeniesienie historycznego pomnika w inne, równie godne miejsce w obrębie placu. Aktualne jego położenie w środkowej części placu powoduje, że narażony jest on na niszczenie i dewastację. Z tego względu przewidziane jest zlokalizowanie pomnika w bardziej ustronnym miejscu placu i otoczenie go piękną zielenią oraz godnym miejsca dojściem dla składania hołdu.
Decentralizacja położenia pomnika pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni placu Bohaterów, również podczas mających miejsce tu masowych imprez cyklicznych oraz sprawi, że obiekt ten zlokalizowany będzie w miejscu bardziej bezpiecznym, estetycznym i odpowiednio zagospodarowanym.
Aby każdy mieszkaniec mógł się wypowiedzieć w konsultacjach, powstała specjalna wizualizacja proponowanych zmian.
Konsultacje będą przeprowadzane do 31 lipca br.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama