Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Rusza budowa farmy wiatrowej w Golicach

Już w marcu rozpocznie się budowa farmy wiatrowej w pobliżu Golic i Lisowa. Farma będzie się składać z 19 turbin wiatrowych o mocy 2 MW każda. Jak poinformowali inwestorzy ma to pozwolić na zasilenie około 40 tys. gospodarstw domowych.

Farma wiatrowa "Golice" powstanie na obszarze o wielkości 410 ha. Inwestorem jest firma Golice Wind Farm Sp. z o.o., będąca własnością Acciona Energy Poland Sp. z.o.o. - polskiego oddziału hiszpańskiej firmy Acciona Energía specjalizującej się w budowie i eksploatacji farm wiatrowych.

Uruchomienie przedsięwzięcia planowane jest na I kwartał 2012 roku. Farma zostanie przyłączona do sieci 110 kV należącej do koncernu Enea. Dodatkową korzyścią inwestycji ma być jej wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jak wyliczyli przedstawiciele spółki Acciona Energy Poland pozwoli to uniknąć emisji około 88 tysięcy ton CO2 rocznie.

- Województwo lubuskie charakteryzuje się deficytem mocy, dlatego farma wiatrowa Golice aktywnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego tego obszaru kraju i pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia przerw w dostawach energii elektrycznej - powiedział Andrzej Konarowski, dyrektor Acciona Energy Poland Sp. z o.o.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama